Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Współpraca nie na 100, lecz na 200%! Case Study ze współpracy z firmą Allsport

Opublikowano: 30-11-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 5:45 min
Czy można osiągnąć zadowalające wyniki dla strony, która wcześniej nie była pozycjonowana? Nasze działania udowadniają, że tak! Rok współpracy wystarczył, aby z niewidocznej witryny stać się taką, która jest zgodna z wytycznymi Google oraz atrakcyjna dla użytkowników sieci – a zatem potencjalnych klientów – a na dodatek rozpoznawalna już nie tylko na poziomie lokalnym. Oto, jakie wyniki uzyskaliśmy:
         
  


Kilka słów o firmie


Allsport – zaopatrzenie imprez sportowych

Firma Allsport specjalizuje się w obsłudze oraz kompleksowym zaopatrzeniu imprez sportowych. W ramach prowadzonej działalności zajmuje się produkcją koszulek z nadrukiem oraz pucharów i medali przygotowywanych na zamówienie. Oferta obejmuje również pozostałe elementy odzieży (spodnie, bluzy), a także produkty specjalne.

Celem przedsiębiorstwa jest dostarczanie klientom wysokiej jakości pamiątkowych przedmiotów związanych z określoną dyscypliną sportową. Indywidualnie podchodzi do realizowanych zleceń, proponując stworzenie oryginalnego produktu na podstawie przygotowanego i zatwierdzonego wcześniej projektu. W ten sposób firma Allsport wspiera małe i duże wydarzenia sportowe, urozmaicając je o obecność koszulek z nadrukiem oraz gadżetów.

Filary współpracy

Jakie były oczekiwania

Współpracę z Klientem rozpoczęliśmy we wrześniu 2017 roku, przy czym warto zaznaczyć, że strona www.allsport.net.pl nie była wcześniej pozycjonowana. Podjęliśmy więc działania, które miały na celu zwiększenie ruchu na stronie i pozyskanie wyższych pozycji w wyszukiwarce Google. Było to zresztą tożsame z tym, czego poprzez współpracę z Sunrise System chciał sam Klient. Jego sprecyzowane oczekiwania obejmowały ponadto zwiększenie sprzedaży oferowanych produktów oraz zdobycie przewagi nad konkurencją.

Jakie kroki podjęliśmy

Klientowi zaproponowaliśmy formułę SEO Cloud, która – jak wynika z naszego doświadczenia – przynosi znakomite efekty, jeśli chodzi o pozycjonowanie nie tylko istniejących już stron, ale także tych, które dopiero mają zaistnieć w sieci, a tak właśnie było w przypadku domeny www.allsport.net.pl. Specjaliści ds. Pozycjonowania skupili się na optymalizacji strony internetowej oraz dopracowaniu kwestii technicznych. Następnym etapem było nasycenie serwisu wartościowymi, unikatowymi opisami oferty produktowej, czym zajęli się z kolei Specjaliści ds. Copywritingu.

Warto w tym miejscu podkreślić, że SEO Cloud umożliwia nam skupienie się już nie tylko na podstawowych wyrażeniach kluczowych, ale także całej chmurze wyrażeń określających prowadzoną działalność i tym samym gwarantujących lepszą widoczności w wyszukiwarce. Jednocześnie uatrakcyjniamy stronę na tyle, by została dostrzeżona i pozytywnie oceniona przez algorytmy Google (które są coraz bardziej wymagające względem wysoko rankingujących stron).

Efekt I

O 200% więcej wejść na stronę!

Wspólne działania przyniosły zadowalające rezultaty: domena www.allsport.net.pl, już po dwóch pierwszych miesiącach, zaczęła stopniowo zyskiwać coraz lepszą widoczność. Miesięcznie rejestrowaliśmy o ponad 200% więcej wejść na stronę, co było naprawdę imponującym wynikiem – szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że witryna Klienta nie była wcześniej pozycjonowana oraz że w sierpniu 2018 roku uruchomiona została nowa wersja serwisu. Dzięki naszym staraniom i dobrej współpracy z firmą tworzącą serwis internetowy nie tylko uniknęliśmy spadku widoczności strony, a wręcz wypracowaliśmy jeszcze lepsze efekty.

Źródło: Google Search Console
 
Zauważyliśmy również wyraźny, niemal 1000-procentowy (!) wzrost w obszarze wyświetleń (porównując pierwszy i ostatni miesiąc współpracy). Wiemy dzięki temu, że oferta docierała do znacznie większej liczby osób zainteresowanych zaopatrzeniem się w produkty sportowe. W ten sposób firma zaczęła pozyskiwać klientów nie tylko poprzez tradycyjną formę promocji, ale także za pośrednictwem Internetu.

Źródło: Google Search Console

Efekt II

Imponujący wzrost liczby wyrażeń kluczowych

Wykorzystaliśmy potencjał tkwiący w formule SEO Cloud – oprócz precyzyjnie dopasowanych fraz opisujących działalność klienta sięgnęliśmy po wyrażenia long tail, które mogły pojawić się w zapytaniach użytkowników sieci. Rozbudowa strony pod kątem treści była szalenie istotna dla powodzenia naszych założeń – w ten sposób mogliśmy swobodnie konkurować w naturalnych wynikach wyszukiwania. Chmurę wyrażeń poszerzaliśmy więc sukcesywnie o kolejne wyrażenia i na ich podstawie przygotowywaliśmy unikalne treści, które następnie publikowane były na stronie internetowej.

Nasze działania przyniosły kolejne pozytywne rezultaty: w ciągu roku zarejestrowaliśmy wzrost liczby wyrażeń kluczowych, na które serwis internetowy jest wyświetlany, aż o 870%! Wartość ta stale rośnie, co pozwala nam na prowadzenie kolejnych prac nad serwisem, mających na celu uzyskiwanie jeszcze lepszych efektów.

Źródło: Google Search Console

Dobrze przemyślane działania

Dzięki prężnej współpracy z Klientem osiągnęliśmy cele biznesowe i wypuściliśmy stronę internetową www.allsport.net na szerokie wody. Zainteresowanie asortymentem Allsport jest znacznie większe niż przed podjęciem przez nas działań – Klient był pozytywnie zaskoczony tak dużą i wciąż rosnącą liczbą zgłoszeń ofertowych pozyskanych za pośrednictwem Internetu.

Większy ruch na stronie oraz zajęcie wyższych pozycji w wyszukiwarce to kolejne rezultaty rocznych prac nad pozycjonowaniem witryny. Uzyskanie tak dobrych efektów możliwe było również dzięki dobrej współpracy z Klientem, który stale trzymał rękę na pulsie, zaopatrując nas w niezbędne informacje dotyczące prowadzonej działalności. Chętnie zapoznawał się także z otrzymywanymi przez nas raportami, w których przedstawialiśmy rezultaty naszej pracy.

„Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z agencją Sunrise System i polecamy ją każdemu, kto myśli o przeniesieniu działalności do sieci. W ciągu niespełna roku nasza oferta zaczęła docierać do szerszego grona klientów, a sama firma stała się bardziej rozpoznawalna na terenie całego kraju – a o to przecież chodziło! Nie zamierzamy zwalniać i z przyjemnością będziemy dalej współpracować z Sunrise System. Otrzymaliśmy nie tylko świetne rezultaty, lecz także profesjonalne wsparcie oraz bardzo dobry kontakt zarówno ze strony naszego opiekuna, jak i specjalistów ds. Pozycjonowania.” – podsumowuje Aleksandra Grabowska, przedstawicielka firmy Allsport.
Autor
Natalia Golik
Ocena artykułu
5.00 - (9 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się