Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (październik/listopad 2018)

Opublikowano: 16-11-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 4:40 min
Choć do świąt bożonarodzeniowych jeszcze daleko (ale Mariah Carey już się budzi), w ostatnim miesiącu cały świat miał okazję do świętowania - a Polska w szczególności. Nie tylko obchodziliśmy Wszystkich Świętych, a niektórzy i Halloween, ale również 100-lecie uzyskania niepodległości! Doskonale ukazuje to nasz ranking Doodli.

Jednocześnie w podsumowaniu artykułów z The Keyword skupiamy się na bardziej technicznej, a zarazem naturalnej stronie życia - ratowaniu wielorybów przy pomocy nagrań, identyfikowaniu zjawisk paranormalnych na Street View czy ekspedycji na Antarktykę z Google Earth.

Każdy znajdzie coś dla siebie!Google Doodle

 
28 października 2018
Festiwal został zorganizowany po raz pierwszy po katastrofie w Filipinach w 1980 roku, gdy to ponad 750 osób straciło życie w wyniku zderzenia statku pasażerskiego z tankowcem. Lokalny rząd, chcąc poprawić nastroje obywateli, zorganizował "festiwal uśmiechów". Spełnił on swoje zadanie, więc obecnie co rok jest on organizowany ponownie, pełen muzyki, kolorów, tańca, oraz przede wszystkim uśmiechów. To wszystko można zauważyć na przygotowanym przez Google Doodlu.

2 listopada 2018
W Stanach Zjednoczonych jest Halloween. W Polsce mamy Wszystkich Świętych. A w Meksyku świętują El Día de los Muertos, czyli Święto Zmarłych. Wówczas zarówno domy, jak i groby ozdobione są kwiatami nagietka oraz woskowymi świeczkami veladora. Rodzina cieszy się takimi potrawami, jak chleb zmarłych (pan de muerto) czy czaszkami zrobionymi z cukru i innych słodkości. Właśnie nagietki i czaszki zdobią tegorocznego Doodla z okazji Święta Zmarłych.

14 listopada 2018
W tym roku coroczny konkurs Doodlowy w Indiach wygrał jeden z uczniów licealnych, Pingla Rahul More. Tematem przewodnim było pytanie "Co mnie inspiruje?" - Pingla zdecydowanie inspiruje kosmos, jak widać na powyższym Doodlu. Podziwiamy talent i gratulujemy zwycięstwa!

30 października 2018
Może i w Polsce oficjalnie nie świętujemy Halloween, jednak wiele dzieci chętnie przebiera się w kostiumy, a dorośli organizują tematyczne imprezy. A w jaki sposób Google uczestniczy w Halloween? Poprzez oryginalną grę w Doodlu, w której wcielamy się w jednego z duchów i staramy się zebrać widmowe płomienie - im więcej tym lepiej; zależy nam na pokonaniu przeciwnej drużyny!

11 listopada 2018
Nie tylko jest to coroczne świętowanie niepodległości Polski, ale setna rocznica jej uzyskania! Z tej okazji nie tylko mogliśmy uczestniczyć w paradach i innych wydarzeniach, ale również cieszyć się dodatkowym dniem wolnym 12 listopada. ;)The Keyword

5. Wgląd w tendencje zakupowe konsumentów

15 października 2018
Google przygotował nowe narzędzie do poznania tendencji zakupowych i zamiarów konsumentów. Zawiera ono dane dotyczące ponad 45 tysięcy marek i ponad 55 tysięcy produktów, umożliwiając m.in. porównanie brandów w obrębie wybranej kategorii czy przygotowanie spersonalizowanych raportów.

4. Wyprawa na Antarktykę z pomocą Google Earth

17 października 2018
Jeszcze w latach 90. Conrad Anker wybrał się na Antarktykę, korzystając z przestarzałej mapy z 1958 roku. Ponad dwadzieścia lat później zdecydował się ponownie odwiedzić ten region, ale tym razem szczegółowo planując każdy krok z wykorzystaniem podglądu satelitarnego w Google Earth. Artykuł ciekawie opisuje, w jaki sposób wszystko zostało zorganizowane.

3. Magiczna atmosfera podczas czytania bajek

29 października 2018
Asystent Google może i jest w stanie opowiedzieć bajki, jednak nie jest w stanie zastąpić więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem podczas wspólnego czytania. Ale już może ich w tym wesprzeć, dopasowując dźwięki do momentu w książeczce, w którym się obecnie znajdują. Na razie można skorzystać tylko z kilku bajek Disneya (w tm Moana, Toy Story, Alicja w Krainie Czarów, Kopciuszek czy Coco), jednak w przyszłości będzie ich więcej.

2. Street View wcale nie taki straszny

26 października 2018
Wielu internautów wielokrotnie spotkało się z kilkoma wybranymi zdjęciami ze Street View, które mogą wydawać się przerażające. Google, z okazji Halloween, postanowił udowodnić, że tak naprawdę za tymi niewyjaśnionymi zdjęciami kryje się całkiem logiczne wyjaśnienie.

1. Chrońmy wieloryby!

29 października 2018
Pomimo wieloletnich, intensywnych działań nadal wiele gatunków wielorybów jest zagrożonych. Należy do nich między innymi długopłetwiec oceaniczny, znany jako Humbak. Wiele z nich traci życie w wyniku zderzeń ze statkami czy zaplątania się w sieci rybackie. Aby nauczyć się jak najlepiej je chronić Google wraz z NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) zaczęli nagrywać pieśni wielorybów i przetwarzać je przez nauczanie maszynowe. W przyszłości dzięki temu może uda się w porę ostrzec statki lub lepiej wyznaczać strefy łowieckie, znając dokładne położenie Humbaków.


 
Google Trends
<<< poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się