Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (wrzesień/październik 2018)

Opublikowano: 15-10-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 4:05 min
Jak już pisaliśmy w poprzednim artykule Top 5 w Google: wrzesień był miesiącem Google. To właśnie 27 września można było świętować aż 20 lat Google Inc.!

Poniżej znajdziecie również celebrację jesieni (nie tylko w Polsce, ale i w krajach azjatyckich), odkryjecie sportową gorączkę dzięki mistrzostwom świata w piłce siatkowej mężczyzn, a także bliżej zapoznacie się z "googlowskimi" funkcjami i narzędziami, które każdego dnia ułatwiają nam realizację codziennych obowiązki.

Let's go!Google Doodle

 
3 października 2018
Właśnie tego dnia 29 lat temu nastąpiło ponowne zjednoczenie Niemiec. Symbolem tego zdarzenia był upadek muru berlińskiego dzielącego wschodnią i zachodnią część kraju, choć wydarzyło się to dopiero 9-10 listopada.

24 września 2018
W krajach azjatyckich jesień jest hucznie świętowana - przede wszystkim z pomocą jedzenia. W Japonii, Korei Południowej, Wietnamie oraz w Chinach w szczególności charakterystyczne sa ciasteczka księżycowe. W zależności od kultury mogą one wyglądać i smakować inaczej, jednak wszystkie noszą tę samą nazwę. Całą okazję otaczają również mitologiczne przypowieści - w Japonii jest to, omówiona przez nas w zeszłym roku, opowieść o księżycowym króliku i starym człowieku.

22 września 2018
Podczas, gdy półkula południowa cieszy się równonocą wiosenną, my żegnamy się z ciepłymi dniami i witamy te chłodniejsze. Doodle ukazuje Quinna, który przez przypadek odkrywa, że wśród liści kryje się tajemnicza postać.

24 września 2018
Po raz pierwszy odkryta w 1879 roku jaskinia Altamira zawiera niepowtarzalne rysunki na ścianach jaskinii, wykonane czerwoną i czarną farbą. Oprócz tego można w środku znaleźc proste narzędzia i kości zwierząt, które zgodnie z badaniami pochodzą z epoki paleolitu.

27 września 2018
Z okazji swojej 20 rocznicy istnienia Google przygotował Doodle podsumowujący najpopularniejsze zapytania od 1998 do 2017 roku. Od "Czym jest Google" po "pokaż mi zdjęcia słodkich zwierząt". Wszystkie z nich zostały wzbogacone uroczymi animacjami.The Keyword

5. Mini-gry i przydatne narzędzia ukryte w wyszukiwarce

27 września 2018
Wyszukiwarka Google każdego dnia odpowiada na nasze pytania i pomaga nam znaleźć dowolne produkty czy usługi. Jednak to nie wszystko, co ma do zaoferowania. Wpisując wybrane zapytania można otrzymać niespodziewane wyniki. Jakie? Zapoznajcie się bliżej z wierszem przygotowanym przez Google.

4. Sprawniejsze dotarcie do pracy z Google Maps

1 października 2018
Dzięki Mapom Google użytkownicy mogą dziś dokładniej zaplanować swoją podróż do pracy lub do każdego innego miejsca. Możliwość sprawdzenia, jak duży będzie ruch na drogach w wybranych godzinach i których ulic warto wówczas unikać, aby nie skończyć w kilkunastominutowym korku sprawi, że podróż zajmie znacznie mniej czasu.

3. Nowe urządzenia Google

11 października 2018
W związku z 20 rocznicą istnienia Google, przygotowane zostały kolejne urządzenia, które będa wspierać właścicieli w realizacji codziennych obowiązków prywatnych i służbowych. Do tych urządzeń należą tablet Pixel Slate, Google Home Hub, a także smartfony Pixel 3 i Pixel 3 XL. Wszystkie są, oczywiście, zintegrowane z Asystentem.

2. Grafiki i wideo w wynikach wyszukiwania

24 września 2018
Początki wyszukiwarki Google wiązały się wyłącznie z tekstem - dziś SERP zdobią zdjęcia, wideo i inne materiały wizualne. Google zmienia sposób ich ułożenia oraz wprowadza nowe rozwiązania, aby ciągle zwiększać użyteczność wyszukiwarki (zarówno desktopowej, jak i mobilnej). W artykule opisano trzy z nich: AMP Stories, podgląd wideo przed ich otworzeniem (z poziomu SERP) oraz podkreślenie autorstwa dostępnych zdjęć w Google Grafika.

1. 20 lat Google!

27 września 2018
To właśnie 20 lat temu, 27 września, Google Inc. rozpoczęło działalność w niewielkim, przydomowym garażu (który można dziś zwiedzić nie ruszając się z domu). Z tej okazji na blogu The Keywords pojawił się artykuł podsumowujący 20 dotychczasowych osiągnięć firmy. A w tym udostępnienie Asystenta w ponad 20 językach, umożliwienie programistom rozpowszechniania swoich aplikacji poprzez Google Play, a także blokowanie ponad 10 milionów maili ze spamem w ciągu każdej minuty, przychodzących na skrzynki Gmail.


 
Google Trends
<<< poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się