Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (sierpień/wrzesień 2018)

Opublikowano: 18-09-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 4:30 min
Nasza pierwsza rocznica! We wrześniu 2017 roku ukazał się pierwszy post w ramach rankingu Doodli i The Keyword (Trendy pojawiły się odrobinę później). A we wrześniu 1998 roku działalność rozpoczęła firma Google Inc., co (oczywiście) jest równie istotne. ;)

Zdecydowanie mamy okazję do świętowania! Dobrze się złożyło, ponieważ w tym miesiącu Google wyjątkowo dostarczył nam wiele treści o charakterze celebracyjnym. Od Doodli igrzyskowych, przez liczne artykuły na The Keyword dotyczące osiągnięć Google, po... no dobra, w Trendach świętowania brak. Chyba, że ktoś wyjątkowo docenia nowy system zarządzania szkolnictwem, znany jako Librus Synergia.

Trzeba przyznać, że tak zróżnicowanego tematycznie rankingu jeszcze nie było!Google Doodle

 
18 sierpnia 2018
Może i Zimowe Igrzyska Olimpijskie skończyły się jeszcze w lutym, jednak nie oznacza to końca sportowej gorączki. W dniach 18 sierpnia - 2 września odbyły się Igrzyska azjatyckie, w których aż 45 państw konkurowało ze sobą w 55 różnych dyscyplinach. W tym roku najwięcej medali zdobyły Chiny (289), na drugim miejscu znalazła się Japonia (205), a na trzecim Korea Południowa (177). Gratulujemy!

31 sierpnia 2018
W 1943 roku archeolog Józef Kostrzewski odkrył pierwsze wystające z wody bale, które w późniejszych latach okazały się być częścią ponad setki domów, uliczek i innych struktur. Gród w Biskupinie stał się jednym z największych odkryć archeologicznych zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Dziś osada jest zrekonstruowana i udostępniona do zwiedzania turystom.

17 sierpnia 2018
Tego dnia świętowany jest chiński Dzień Zakochanych, podczas którego Zhinü (reprezentowana przez gwiazdę Vega) oraz Niulang (gwiazda Altair) mogą się spotkać - a przynajmniej ich gwiazdy znajdują się możliwie najbliżej siebie. Zgodnie z chińską mitologią, matka Zhinü, aby powstrzymać spotkania kochanków, oddzieliła ich drogą mleczną. Siódmego dnia siódmego miesiąca księżycowego pojawia się most ptaków, który umożliwia kochankom spotkanie. Warto dodać, że w naszym pierwszym rankingu Doodli w zeszłym roku również znalazł się Festiwal Qixi.

12 września 2018
Brazylijski poeta Caio Fernando Abreu jako jeden z pierwszych skupił swoje prace na tematyce AIDS, izolacji, samotności, a także przeżyć związanych z przynależnością do LGBTQ+. Animowany Doodle ukazuje kolorowego smoka za Abreu, który symbolizuje tych stanowiących "margines społeczeństwa" - barwnych, acz ignorowanych jednostek.

25 sierpnia 2018
Leonard Bernstein był jednym z najmłodszych dyrygentów muzycznych, którzy doznali zaszczytu prowadzenia Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Nowojorskiej. Doodle w postaci filmu na YouTube ukazuje jego najbardziej rozpoznawany utwór dla West Side Story.The Keyword

5. Dwadzieścia historycznych Doodli

13 września 2018
Wracając jeszcze na sekundkę do Doodli... Wrzesień = 20 rocznica Google! W związku z tym, przygotowane zostały liczne artykuły przedstawiające dotychczasowe osiągnięcia Google, wśród których znalazł się ranking historycznych Doodli. Od pierwszego z nich (z 1998 roku!), aż po radosny Doodle z okazji Halloween z kotem Momo.

4. Wielojęzyczny Asystent Google

30 sierpnia 2018
Rodziny, w których członkowie posługują się więcej niż jednym językiem wielokrotnie spotkały się z problemem, gdy Asystent Google nie radził sobie z nagłymi zmianami języków. Obecnie nie jest już to przeszkodą - rodzina może zadawać pytania po polsku, angielsku, francusku i w każdym innym dostępnym języku, bez obaw przeskakując na inny, tworząc kolejne zapytanie.

3. Przewidywanie zasięgu szkód po trzęsieniu ziemi z pomocą AI

30 sierpnia 2018
Sztuczna inteligencja może pomóc w każdym aspekcie naszego życia. Dotyczy to również naturalnych kataklizmów, jak trzęsienie ziemi. Na podstawie zebranych danych AI szacuje, które lokalizacje będą zagrożone mniejszymi trzęsieniami ziemi, po wystąpieniu tego głównego. System nie jest jeszcze w 100% dokładny, ale prace nad nim nadal trwają.

2. AI pomaga organizacjom zgłosić przemoc wobec dzieci na tle seksualnym

3 września 2018
AI wykorzystywane jest obecnie w jeszcze inny sposób - do wykrywania i zgłaszania odpowiednim organizacjom przemocy na tle seksualnym wobec dzieci. Targetowany będzie content, który wykorzystuje zdjęcia lub inne treści graficzne o charakterze seksualnym z dziećmi, automatycznie je blokując oraz zgłaszając ich twórców lub dystrybutorów do odpowiednich jednostek.

1. 20 rzeczy, które można zrobić dzięki SERP

11 września 2018
W ramach 20. rocznicy istnienia Google przedstawiono, w jaki sposób jeszcze można wykorzystać wyszukiwarkę. Na liście znalazły się takie funkcje, jak sprawdzanie wyników rozgrywek sportowych na żywo, znalezienie pracy, a nawet śledzenie wysłanych paczek.


 
Google Trends
<<poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
4.20 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się