Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (lipiec/sierpień 2018)

Opublikowano: 17-08-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 4:00 min
Przełom lipca i sierpnia w Google wiązał się przede wszystkim z nowinkami technologicznymi (The Keyword), świętowaniem (Doodle) oraz z połączeniem obaw i smutku wraz z zainteresowaniem corocznym zjawiskiem astronomicznym (Trends). W tym wydaniu naszego rankingu zapewniamy Wam więc całkim dużą mieszankę emocji. Ale nie ma już co przedłużać... Zaczynamy!
Google Doodle

 
12 sierpnia 2018
Ten charakterystyczny aktor jest znany przede wszystkim w Meksyku, jednak jego filmy mozna było zobaczyć wielokrotnie nawet na polskich ekranach. Przypominamy, że Mario Moreno został określony "najlepszym komediantem" nawet przez samego Charliego Chaplina! Doodle prezentuje kilka z jego najbardziej rozpoznawalnych ról.

14 sierpnia 2018
Nie jest to zwykły park narodowy, a znajdujący się w pełni pod wodą! Bunaken obejmuje teren pięciu wysp połozonych niedaleko wyspy Sulawesi. Powstał on w celu ochrony aż 90 gatunków ryb oraz ponad 68 różnych raf koralowych. Część z nich zostało ukazanych na powyższym Doodle.

16 lipca 2018
Może i Polska nie wygrała tegorocznego Mundialu, jednak nie oznacza to, że nie możemy docenić Doodla, którego przygotował Google. Został on zaprojektowany przez francuską artystkę, Helene Leroux, która nadała powyższemu dziełu dość nietypowy tytuł: "Jak wygrana Mundialu wygląda w moim kraju!". Dla wyjaśnienia, kogut jest symbolem nie tylko Francji, ale również francuskiej piłki nożnej. Za nim możecie zauważyć Łuk Triumfalny w Paryżu, który, jak wytłumaczyła Leroux, miał duże znaczenie podczas wygranej Francji jeszcze w 1998 roku.


17 lipca 2018
Czy żyje jeszcze ktoś, kto nie słyszał o teorii Wielkiego Wybuchu? Śmiemy w to wątpić. Za to na pewno o wiele trudniej jest znaleźć kogoś, kto zdaje sobie sprawę kim był Georges Lemaitre. Otóż był on belgijskim księdzem katolickim, który jako pierwszy zaproponował, że cały wszechświat rozpoczął się od jednego atomu. Choć jego badania zostały przyćmione przez prace Edwina Hubble'a, Lemaitre nadal jest doceniany wśród współczesnych naukowców.


 
15 sierpnia 2018
15 sierpnia 1947 roku Indie zyskały niepodległość od brytyjskiej korony - jest to drugi najważniejszy w Indiach dzień, wraz z Dniem Republiki (26 stycznia). Świętowany poprzez liczne parady, taniec i śpiew w całym kraju. Dominują przede wszystkim wyraziste barwy, co można też zauważyć w Doodlu przygotowanym przez Google, wzbogaconym o najbardziej charakterystyczne dla tego regionu zwięrzęta.The Keyword

5. W jaki sposób Google pomaga dziennikarzom z całego świata przed wyborami

6 sierpnia 2018
Dokonywane jest to przede wszystkim poprzez organizację założoną przez Harvard i aktywnie wspieraną przez Google, First Draft, która zajmuje się weryfikacją pogłosek i plotek. Artykuł stanowi podsumowanie wszystkich działań Google wobec właśnie tej organizacji.

4. Wywiad z projektanką emoji na Androida

17 lipca 2018
Pewnie niewiele osób w przeszłości zastanawiało się nad tym, ale nawet wykorzystywane przez nas na co dzień emoji zostały przez kogoś zaprojektowane, zrealizowane i wdrożone. W tym artykule został przeprowadzony wywiad z osobą, która zarządza zespołem odpowiedzialnym za przygotowywanie nowych emoji. Sama stworzyła również m.in. tancerkę.

3. Raport przejrzystości dotyczący reklam politycznych

15 sierpnia 2018
W nowym raporcie można zapoznać się z danymi, kto kupuje reklamy dotyczące federalnych wyborów w Stanach Zjednoczonych i kto wydaje na nie najwięcej. Można również łatwo sprawdzić, które reklamy zostały obejrzane najwięcej razy. Raport jest aktualizowany każdego tygodnia.

2. Zmiany w wykorzystywanej technologii

31 lipca 2018
Artykuł stanowi ciekawe podsumowanie informacji przekazanych podczas sympozjum "Smart Nation Innovations" w Singapurze. Przede wszystkim skupiono sie na możliwościach działań online, przenoszenia działalności w pełni do przestrzeni wirtualnej, a także perspektywach związanych ze sztuczną inteligencją.

1. Asystent Google przedstawia najświeższe informacje na dowolny temat

9 sierpnia 2018
Obecnie z tymi samymi wiadomościami możemy zapoznać się nie tylko w formie tekstowej, ale również głosowej. Asystent Google jest już w stanie odnaleźć i przeczytać newsy z dowolnej branży, nawet tak porównywalnie niszowej, jak SEO.


 
Google Trends
<<<poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się