Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (czerwiec/lipiec 2018)

Opublikowano: 17-07-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 4:15 min
Można by założyć, że przełom czerwca i lipca w Doodlach, The Keyword oraz Trendach będzie ściśle powiązany ze sportem (tak, jak w poprzednim naszym rankingu). Jednak czytając ten post zauważycie, że niekoniecznie tak jest... a przynajmniej aż do momentu, gdy zobaczycie Trendy z ostanich 30 dni. Na szczęscie poniżej znalazło się również miejsce dla Dnia Niepodległości, dziesiątek nowych funkcji i narzędzi Google, a także... odkurzacza. Let's go!
Google Doodle

 

7 lipca 2018
Siódmego dnia, siódmego miesiąca każdego roku, dwójka gwiezdnych kochanków - Orihime oraz Hikoboshi - spotykają się na Drodze Mlecznej. A przynajmniej tak twierdzi legenda japońska, stanowiąca podstawę "Gwiezdnego Festiwalu". W tym dniu celebrujący zapisują na karteczkach swoje życzenia i wieszają je na gałęziach bambusa.

21 czerwca 2018
Podczas, gdy półkula południowa ciaśniej zapina płaszcze i kurtki, półkula północna cieszy się coraz cieplejszymi dniami. 21 czerwca jest również najdłuższym dniem w ciągu roku, co jest świętowane między innymi przez Szwedów (Midsommar) oraz Chorwatów (Astrofest).


4 lipca 2018

Każdy z nas korzysta (mniej lub bardziej) regularnie z odkurzacza, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jego pomysłodawcą oraz twórcą był brytyjski inżynier Hubert Cecil Booth. Przyczynił się on również do powstania diabelskich młynów we Francji, Austrii oraz Anglii. Oba wynalazki zostały ukazane w Doodlu.6 lipca 2018
Tego dnia obchodziliśmy 104. rocznicę kanadyjskiej aktywistki, która jako jedna z pierwszych zakwestionowała ideę segregacji rasowej. Dokonała tego poprzez odmówienie opuszczenia miejsca w kinie, przeznaczonego wyłącznie dla osób białych. Doceniamy nie tylko działalność Violi Desmond, ale również pięknie zilustrowanego Doodla, który doskonale ukazuje jej historię.


 
4 lipca 2018
Ten hucznie świętowany dzień znany jest nam przede wszystkim z amerykańskich filmów i najczęściej kojarzy się z fajerwerkami i głośną muzyką. Jednak Dzień Niepodległości USA to również czas wspólnie spędzony z najbliższymi na delektowaniu się najróżniejszymi potrawami. Jakimi dokładnie? Wszystko zależy od stanu - od kotletów z kurczaka w Nowym Jorku, przez hamburgery w Missouri i Iowa, po komosę ryżową w Kaliforni. Przygotowany przez Google Doodle ukazuje, jakie dania królują w poszczególnych stanach.

 


The Keyword

5. Dinozaury na Mapach Google

22 czerwca 2018
Dzięki danym pochodzącym z Map Google powstała aplikacja Jurassic World Alive, w której użytkownicy mogą obserwować, jak dinozaury poruszają się po znanych ulicach każdego miasta na świecie. Głównym zadaniem jest ich złapanie i uratowanie. Co więcej, gra wykorzystuje ARCore, dzięki czemu, niczym Pokémon Go, możesz zapoznać się z dinozaurami z bliska.

4. Uczenie maszynowe dla reklamodawców

10 lipca 2018
Google wprowadził elastyczne reklamy w wyszukiwarce (nadal w wersji beta), które mają za zadanie samodzielnie przygotować reklamy i zestawienia o najwyższej skuteczności, na podstawie zaledwie 15 nagłówków oraz 4 tekstów.

3. Naturalniejsza rozmowa z Asystentem Google

21 czerwca 2018
Ciągłe powtarzanie "Ok, Google" lub "Hej, Google" przed każdym pytaniem już należy do przeszłości. Google przedstawia funkcję kontynuacji rozmowy, bez potrzeby uwzględniania dodatkowych komend pomiędzy pytaniami.

2. Większa kontrola nad kontem Google

21 czerwca 2018
W trosce o zapewnienie użytkownikom większego bezpieczeństwa, Google dodał nowe funkcje do kont. Obejmują one między innymi możliwość odnalezienia wybranych opcji przy pomocy nowej wyszukiwarki, poprawę interfejsu opcji bezpieczeństwa, a także spersonalizowane powiadomienia, mające na celu ochronę danych użytkowników.

1. Google Ads, Google Marketing Platform i Google Ad Manager

27 czerwca 2018
Po 18 latach Google zdecydował się zmienić znany wszystkim brand Google AdWords na Google Ads. Jednak ta kosmetyczna zmiana nie należy do jedynych: lokalne, niewielkie biznesy mogą korzystać z nowych reklam typu Smart. Oprócz tego powstała Google Marketing Platform, w skład której wchodzą m.in. Google Analytics 360 oraz DoubleClick Digital Marketing. Nie można również zapominać o Google Ad Manager, do której od teraz należą DoubleClick Ad Exchange (AdX) oraz DoubleClick for Publishers (DFP). 
Google Trends
<<<poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się