61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (maj/czerwiec 2018)

Opublikowano: 15-06-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 3:45 min
Po krótkiej przerwie wracamy z naszym rankingiem Doodli, artykułów na blogu The Keyword oraz zyskujących na popularności haseł i tematów prosto z Google Trends. Trudno nie zauważyć, że poniżej dominuje przede wszystkim Mundial 2018 - nic dziwnego, w końcu sportowe emocje będą towarzyszyć mieszkańcom aż 32 państw przez następny miesiąc. Ale nie ma co przedłużać, zaczynamy!
Google Doodle

 

14 czerwca 2018
Właśnie 14 czerwca nastąpiło oficjalne otwarcie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji. 32 państwa, w tym po raz pierwszy Panama i Islandia, przystąpią do walki o tytuł zwycięzcy. Ostatni mecz odbędzie się 15 lipca. Doodle jest rezultatem współpracy artystów z uczestniczących 32 państw - w ciągu następnych dni zobaczymy Doodle każdego z nich!

26 maja 2018
Ten niezaprzeczalnie jeden z najważniejszych dni w ciągu całego roku został, jak zawsze, wyróżniony przez Google. Doodle ukazuje namalowane dinozaury (matkę z dzieckiem) wraz z odbitymi dłońmi. Grafika ma przypominać prezent, które dziecko mogłoby zaprezentować swojej mamie z okazji tego dnia.19 maja 2018

Nie każdego dnia do rodziny królewskiej dołącza nowa księżniczka, dlatego ten dzień jest tak istotny nie tylko dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, ale również całego świata. Oczywiście Google dołączył się do celebracji, przygotowując Doodle uwzględniający parę królewską.12 czerwca 2018
Podczas, gdy w Polsce obchodzimy Walentynki 14 lutego, w Brazylii ten dzień, znany jako Dia dos Namorados, świętowany jest 12 czerwca. Wówczas zakochani wręczają sobie niewielkie podarunki oraz spędzają czas razem. A Google podkreśla, jak ważny jest ten dzień pokazując Doodle z dwoma wtulonymi w gałąź leniwcami.


 
10 czerwca 2018
Google postanowił w tym miesiącu docenić milczących obrońców ogrodów, którzy zgodnie z mitami niemieckimi przynoszą mieszkańcom pobliskiego domu szczęście. Interaktywny Doodle pozwala wystrzelić krasnale ogrodowe przy pomocy katapulty. Zachęcamy do przetestowania swoich sił i pobicia wyników innych graczy!

 


The Keyword

5. Bądź na bieżąco podczas Mundialu 2018

7 czerwca 2018
Google ułatwia użytkownikom odnalezienie najważniejszych informacji podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018. Już 30 minut po każdym meczu dowiemy się kiedy strzelono każdy gol, przeczytamy podsumowanie najważniejszych momentów podczas rozgrywki, a także zobaczymy relacje wideo największych dziennikarzy sportowych.

4. Google Maps wspiera letnich podróżników

6 czerwca 2018
Wakacje tuż tuż, dlatego Google przygotował poradnik tłumaczący, jak podróżnicy mogą wykorzystać Google Maps, aby najefektywniej spędzić sezon letni.

3. Nauczanie maszynowe pozwala wykrywać nielegalne statki łowieckie

8 czerwca 2018
Zgodnie z danymi Global Fishing Watch, aż 23,5 miliarda dolarów dochodu światowego rocznie pochodzi z nielegalnego połowu ryb. Dzięki nauczaniu maszynowemu udało się zidentyfikować aż 300 tysięcy statków łowieckich i na bieżąco śledzić ich położenie, umożliwiając interwencję podczas podejrzanych sytuacji.

2. Nowy panel GMF dla agencji

5 czerwca 2018
Od dawna zapowiadany panel Google Moja Firma dla agencji już ruszył. Ma on umożliwić między innymi zarządzanie wszystkimi lokalizacjami (różnych firm) z poziomu jednego konta, łatwiejsze wysyłanie i odbieranie zaproszeń do zarządzania wizytówkami, a także tworzenie grup lokalizacji i użytkowników.

1. Identyfikacja i usuwanie spamu w wynikach wyszukiwania

8 czerwca 2018
Google w pełni zdaje sobie sprawę, że ich wyniki wyszukiwania nie są idealne - nawet po wysłaniu 45 milionów powiadomień do właścicieli stron spamerskich i usunięciu części z nich z indeksu, problem nadal istnieje. W związku z tym Google wskazuje, w jaki sposób użytkownicy mogą samodzielnie zgłosić podejrzane strony internetowe. 
Google Trends
<<<poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się