Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Pozycjonowanie osCommerce - przyjazne linki

Opublikowano: 11-02-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:00 min
osCommerce Nawiązując do poprzedniego artykułu odnośnie przyjaznych linków, nie będę wymieniał zalet, jakie przynoszą one dla serwisu. Jak jednak wygląda wprowadzenie takich linków dla sklepu internetowego opartego na silniku osCommerce?

Dla osób, którym wprowadzanie przyjaznych linków z poziomu php sprawia problem, mam dobrą wiadomość - w przypadku sklepu osCommerce wystarczy postępować wg z góry ustalonego schematu.

Przed rozpoczęciem prac, należy upewnić się czy nasz serwer obsługuje wersję php większą lub równą 4.3.0 oraz czy mamy włączoną obsługę modułu mod_rewrite. Pracę rozpoczynamy od ściągnięcia z oficjalnej strony osCommerce wtyczki odpowiedzialnej za przyjazne linki. Gotową paczkę można pobrać stąd - Ultimate SEO URLs. Po rozpakowaniu pliku uruchamiamy plik install.html, w którym znajduje się dokładny opis krok po kroku dotyczący wprowadzenia przyjaznych linków.

Po skopiowaniu odpowiednich plików, oraz edytowaniu istniejących, należy wtyczkę uaktywnić. W tym celu należy zalogować się do panelu administracyjnego sklepu oraz przejść do zakładki Konfiguracja i dalej do ustawień SEO URLs gdzie wartość false w wierszu Enable SEO URLs? należy przestawić na true. Należy pamiętać o tym, że dokonując zmian w innych ustawieniach przyjaznych linków za każdym razem trzeba użyć ostatniej funkcji Reset SEO URLs Cache.
Autor
Tomasz Wieczorek
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się