61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Pozycjonowanie osCommerce - przyjazne linki

Opublikowano: 11-02-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:15 min
 Nawiązując do poprzedniego artykułu odnośnie przyjaznych linków, nie będę wymieniał zalet, jakie przynoszą one dla serwisu i pozycjonowania. Jak jednak wygląda wprowadzenie takich linków dla sklepu internetowego opartego na silniku osCommerce?

Dla osób, którym wprowadzanie przyjaznych linków z poziomu php sprawia problem, mam dobrą wiadomość - w przypadku sklepu osCommerce wystarczy postępować wg z góry ustalonego schematu.

Przed rozpoczęciem prac, należy upewnić się czy nasz serwer obsługuje wersję php większą lub równą 4.3.0 oraz czy mamy włączoną obsługę modułu mod_rewrite. Pracę rozpoczynamy od ściągnięcia z oficjalnej strony osCommerce wtyczki odpowiedzialnej za przyjazne linki. Gotową paczkę można pobrać stąd - Ultimate SEO URLs. Po rozpakowaniu pliku uruchamiamy plik install.html, w którym znajduje się dokładny opis krok po kroku dotyczący wprowadzenia przyjaznych linków.

Po skopiowaniu odpowiednich plików, oraz edytowaniu istniejących, należy wtyczkę uaktywnić. W tym celu należy zalogować się do panelu administracyjnego sklepu oraz przejść do zakładki Konfiguracja i dalej do ustawień SEO URLs gdzie wartość false w wierszu Enable SEO URLs? należy przestawić na true. Należy pamiętać o tym, że dokonując zmian w innych ustawieniach przyjaznych linków za każdym razem trzeba użyć ostatniej funkcji Reset SEO URLs Cache.
Autor
Tomasz Wieczorek
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się