61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (luty/marzec 2018)

Opublikowano: 16-03-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 4:15 min
Druga połowa lutego i pierwsza połowa marca, w szczególności w Doodlach, jest związana ze słodkościami - semla, chińskie ciasta, placki z okazji dnia Pi oraz czekolady z okazji Dnia Kobiet. W The Keyword również nie zabrakło słodkości, choć już innego rodzaju - trzy szczeniaki oprowadzają nas po uroczym, japońskim miasteczku. No to zaczynamy!
Google Doodle

 

9 marca 2018
W zeszłym miesiącu w naszym rankingu pojawiły się aż dwa Doodle ukazujące Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang. Tym razem Doodle skupia się na Igrzyskach Paraolimpijskich, podczas których aż ponad 670 atletów będzie konkurować w takich dyscyplinach, jak hokej na lodzie, biathlon, narciarstwo alpejskie oraz curling na wózkach. Igrzyska zakończą się 18 marca.


16 lutego 2018
W Chinach Nowy Rok obchodzony jest w dniach pomiędzy 15 a 21 lutego, kończąc sie Świętem Lampionów. Chińczycy cieszą się ciastami i takimi potrawami, jak jiaozi, podczas gdy dzieci niecierpliwie wyczekują hongbao, czyli czerwonych kopert z pieniędzmi od najbliższych. Zgodnie z chińskim kalendarzem księżycowym, rok 2018 jest rokiem Ziemistego Psa - i to właśnie on zdobi powyższego Doodla.
14 marca 2018

W amerykańskim formacie data 14 marca jest zapisywana jako "3.14" - nic więc dziwnego, że właśnie ten dzień został wybrany jako międzynarodowy Dzień Liczby Pi, która wynosi (po zaokrągleniu) właśnie 3,14. Świętowanie obejmuje jedzenie przede wszystkim ciasta (ang. pie), a także pizzy (pizza pie). Doodle ukazuje stosunek obwodu koła do długości jego średnicy, czyli definicję liczby Pi, zaprezentowaną przy pomocy ciasta!8 marca 2018
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet aż 12 artystek z całego świata przygotowało poruszające historie, reprezentujące ważne momenty oraz wydarzenia właśnie z życia kobiet. W Polsce tego dnia mężczyźni przygotowują dla Pań podarunki w postaci słodkości, kwiatów czy też nawet biżuterii. Ten dzień świętowaliśmy również w dziale, co możecie zobaczyć na naszym profilu na Facebooku.


 
6 marca 2018
Uroczy Doodle prezentuje jedną z najbardziej popularnych słodkości w Szwecji - semlę! Jesto to ciastko wypełnione słodkim nadzieniem - najczęściej masą migdałową i bitą śmietaną. Nie można równiez zapomnieć o cukrze pudrze. Szwedzi najczęściej maczają semlę w gorącym mleku bądź w kawie, ciesząc się jej smakiem podczas przerw w pracy.

 


The Keyword

5. Nauczanie maszynowe w kulturze

7 marca 2018
Google wykonał serię eksperymentów z wykorzystaniem nauczania maszynowego, które mają na celu pokazać ukryte powiązania kulturowe w sztuce. Dotyczyły one między innymi automatycznej klasyfikacji 4 milionów zdjęć magazynu LIFE, a także identyfikacji dzieł sztuki z Museum of Modern Art na podstawie archiwalnych zdjęć.

4. Aktualizacja "prawa do bycia zapomnianym"

26 luty 2018
Google zaktualizowało swój Raport Przejrzystości, dodając kolejne dane do części o "prawie do bycia zapomnianym". Obejmuje to między innymi podzielenie zgłoszeń na te, które pochodzą od osób prywatnych i rządowych, rodzaj treści na stronach internetowych, a także rodzaj treści, które maja zostać wycofane z wyników wyszukiwania.

3. W jaki sposób sieci neuronowe są wykorzystywane w nauczaniu maszynowym

12 marca 2018
Google postanowił wytłumaczyć, na czym dokładnie polega stosowanie sieci neuronowych. Podsumowane zostały dotychczasowe badania, jak i te najnowsze, dotyczące między innymi rozpoznawania rasy psa na podstawie kształtu uszu.

2. Street View oczami Ako, Asuki i Puuko

9 marca 2018
Poprzez Street View możemy przejść się ulicami większych i mniejszych miast, również po japońskim Ōdate. Jednak w przypadku tej miejscowości nie będzie to zwykły spacer - po najważniejszych lokalizacjach oprowadzą nas urocze psy rasy Akita - Ako, Asuka oraz Puuko. To właśnie na ich grzbiecie znalazła się kamera Street View, dzięki czemu widzimy zawsze ich punkt widzenia.

1. Asystent Google będzie dostępny w ponad 30 językach

23 luty 2018
Wyszukiwanie głosowe tylko zyskuje na znaczeniu - użytkownicy mogą z niego korzystać już nie tylko poprzez telefony, ale również telewizory, komputery, a także takie urządzenia, jak Google Home. Google zapowiada, że do końca tego roku z pomocy Asystenta będzie można już korzystać w ponad 30 językach, również na telefonach marek Xiaomi, LG oraz Sony Mobile. 
Google Trends
<<<poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się