Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (styczeń/luty 2018)

Opublikowano: 15-02-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 3:15 min
Zaciekła rywalizacja podczas zimowych igrzysk olimpijskich nadal trwa, jednak nie oznacza to, że zapomnieliśmy o naszych własnych rankingach! Od Karnawału, po Black History Month i wydarzenia na górze Nanga Parbat - druga połowa stycznia oraz pierwsza lutego na pewno była dla wszystkich emocjonująca.
Google Doodle

 

13 lutego 2018
Podczas, gdy my przykrywamy się kocami i popijamy gorącą herbatę, w Brazylii (a przede wszystkim w Rio de Janeiro) trwa Karnawał. Świętowanie, obejmujące ekstrawaganckie kostiumy, kolorowe parady, niekończące się śpiewanie i tańce, potrwa aż do 19 lutego! Trochę zazdrościmy...


26 stycznia 2018
Wilder Penfield był pierwszym neurochirurgiem, który dokonał mapowania powierzchni kory mózgowej, a także prowadził badania w zakresie leczenia padaczki. Do dziś medycyna wykorzystuje jego teorie oraz metody, pomagając milionom osób.
Zarówno na Dzień Babci, jak i Dziadka Google przygotował tego samego Doodla, więc w naszym rankingu zajmują wspólnie 3. miejsce. W tych dniach dziękujemy naszym babciom i dziadkom za troskę i opiekę - niezależnie czy tylko poprzez życzenia, czy niewielki upominek.14 lutego 2018
W Pjongczang właśnie odbywają się zimowe igrzyska olimpijskie (o czym wspominamy dokładniej poniżej), jednak wcale nie oznacza to, że Google zapomniał o Walentynkach! Łącząc obie okazje, mamy przyjemność zobaczyć dwa perkozy, prezentujące swoje umiejętności w łyżwiarstwie figurowym, jednocześnie tworząc serca na lodzie.


 
9 lutego 2018
Wraz z rozpoczęciem Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang, Google przygotował własne Doodlowe Igrzyska Śnieżne. Jest to seria (nadal uzupełniana!) Doodli, w których zwierzęta uczestniczą w poszczególnych dyscyplinach sportowych... Jednak nie zawsze robią to świadomie.

 


The Keyword

5. Rozszerzona rzeczywistość dla wszystkich

22 stycznia 2018
Article to nowy program przygotowany przez Google, który umożliwia przenoszenie modeli 3D do rozszerzonej rzeczywistości. Jest to na razie tylko prototyp, ale zapowiada się obiecujaco.

4. Większa kontrola nad reklamami

25 stycznia 2018
Nie chodzi tutaj o AdWords, a o możliwość ukrycia, wyciszenia i oflagowania niepożądanych reklam przez użytkowników. Google przygotowało szereg nowych rozwiązań oraz poszerzeń istniejących funkcji, aby interakcja z reklamą nie stała się irytująca.

3. Pozostań bezpieczny w sieci

6 lutego 2018
Google lubi poruszać temat bezpieczeństwa sieciowego przynajmniej kilka razy w miesiącu. Tym razem, z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu skupił się na zachowaniu poufności haseł do prywatnych kont, w tym do YouTube lub Gmaila. W artykule wymieniono między innymi funkcję dwustopniowej weryfikacji oraz możliwość sprawdzenia poziomu bezpieczeństwa konta Google.

2. Przewodnik po polecanych fragmentach z odpowiedzią

30 stycznia 2018
Dla osób, które jeszcze nie wiedzą czym jest featured snippet, Google stworzył praktyczny przewodnik. Tłumaczy również jakiego rodzaju content może znaleźć się w takich wynikach, a także jak polecane fragmenty z odpowiedzią wyświetlają się na urządzeniach mobilnych oraz w jaki sposób radzi sobie z nimi asystent głosowy.

1. Miesiąc Historii Afroamerykanów

7 luty 2018
W Stanach Zjednoczonych trwa obecnie Black History Month, aż do końca lutego. W tym czasie wspominane są postacie, walczące o równouprawnienie na przestrzeni lat, a także przypominane są najważniejsze dzieła sztuki. Google z tej okazji przygotował serię filmów, playlisty, nowe komendy dla swojego asystenta głosowego, a także lekcje historii w świecie VR. 
Google Trends
<<<poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się