Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (grudzień 2017/styczeń 2018)

Opublikowano: 15-01-2018
Czas potrzebny do przeczytania: 4:00 min
Podsumowując koniec roku 2017 oraz pierwszą połowę stycznia 2018, przygotowaliśmy ponownie zbiór najciekawszych Doodli i postów na blogu The Keyword oraz najczęściej wyszukiwanych tematów i haseł zgodnie z Google Trends. No to zaczynamy!Google Doodle

 


 
13 stycznia 2018
Co dwa lata Afrykańska Konfederacja Piłkarska (CAF) organizuje mistrzostwa piłki nożej wyłącznie dla zrzeszonych regionów (łącznie jest ich 56). W tym roku to wydarzenie sportowe odbywa się w Maroko, gdzie 16 drużyn będzie walczyło o zwycięstwo. Warto zapoznać się również z alterantywną wersją Doodla.1 stycznia 2018

Ten Doodle jest ostatnią częścią serii, która rozpoczęła się jeszcze w pierwszy dzień świąt bożonarodzeniowych. To w niej pingwiny cieszą sie wschodem słońca, z ekscytacją oczekując, co przyniesie nowy rok.
Zachęcamy do zapoznania się z całą opowieścią (uwaga: większość slajdów powiela się): 1, 2, 3.

9 stycznia 2018
Ta wieloletnia roślina posażytnicza wyróżnia się nietypowym zapachem, przypominającym gnijącącą padlinę. Ponadto należy do największych kwiatów, osiągając do nawet 100 centymetrów średnicy. 25 lat temu została ona uznana przez Indonezję jako ich rodzimy "unikalny kwiat" i to właśnie rocznicę tego dnia świetuje powyższy Doodle.15 stycznia 2018
To właśnie w tym dniu urodził się Martin Luther King Jr. - działacz na rzecz swobód obywatelskich i równouprawnienia oraz laureat pokojowej nagrody Nobla. 15 stycznia to dzień, w którym Amerykanie starają się pomagać innym, np. pracując w stołówkach dla bezdomnych. Jak stwierdził sam autor, Doodle został zainspirowany ludźmi i zmianami jakie mogą wprowadzić pracując razem.


 
21 grudnia 2017
W tym miesiącu zwycięzcą została mysz, która znana jest jeszcze z Doodla dla przesilenia letniego. Tym razem cieszy się tak znanymi zimowymi zabawami, jak jeżdżenie na łyżwach, czy też lepienie bałwana. Jednak w planach myszy były tylko łyżwy... bałwan trafił się przypadkiem.
The Keyword

5. Uchwyć wspomnienia przy pomocy VR

9 grudnia 2018
Google przygotowało nowe kamery VR180, które pozwalają nagrywać wideo 3D w rozdzielczości 4k. Dzięki temu filmy wydają się bardziej wciągające, sprawiając wrażenie, że są nagranymi wspomnieniami oglądającego - nawet jeżeli go tam nie było.

4. Meltdown i Spectre - jak groźne są te luki w zabezpieczeniach?

5 stycznia 2018
W zeszłym roku Google odkryło luki w swoich zabezpieczeniach, które otrzymały nazwę Meltdown oraz Spectre. Na blogu pojawiły się już posty dotyczące istoty tego problemu, jak i przygotowanego rozwiązania. Jednak dyskusje nie ucichły, w związku z czym Google przygotowało zbiór odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

3. Kosmos w wynikach wyszukiwania

22 grudnia 2017
Układ słoneczny był jednym z najczęściej wpisywanych zapytań zgodnie z wideo na YouTube. Dlatego też Google zdecydował się przyjrzeć co tak naprawdę najbardziej interesowało użytkowników. Zwycięzcą okazało się zaćmienie Słońca. 

2. Co czeka Asystenta Google w 2018 roku?

9 stycznia 2018
Wyszukiwanie głosowe cieszy się już ogromną popularnością na całym świecie - nic więc dziwnego, że Google intensywnie pracuje nad ciągłym ulepszaniem swojego Asystenta. Artykuł stanowi podsumowanie dotychczasowych funkcji na różnego rodzaju urządzeniach, wraz z planami na przyszłości. Opisano również szczegółowo Actions, czyli system ponad miliona działań, ktore może wykonać Asystent Google.

1. Typy Lokalnych Przewodników

10 stycznia 2018
Google zauważyło, że Lokalnych Przewodników na Mapach Google można podzielić na siedem typów: wizualistę (wykonuje piękne zdjęcia nawet najzwyczajniejszych miejsc), łowcę faktów (poprawia dane w wizytówkach), odkrywcę (dodaje pierwsze opinie lub nowe wizytówki), mędrca (odpowiada na pytania z Q&A, przygotowuje szczegółowe recenzje), multimedialnego guru (dodaje zdjęcia 360 oraz wideo), łącznika (organizuje spotkania z innymi Lokalnymi Przewodnikami) i adwokata (poszukuje tak przydatnych informacji, jak obecność wejść dla osób jeżdżących na wózku inwalidzkich).


 
Google Trends
<<<poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (7 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się