61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Za rok, za dzień, za chwilę...

Opublikowano: 17-07-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:50 min

Obecnie światowa liczba użytkowników Internetu wynosi ok 1,4 mld. W stosunku do całej ziemskiej populacji szacowanej na ok. 6,5 mld, widać, że jest to całkiem pokaźna suma. Prognozy IDC wskazują na szybki wzrost liczby pasjonatów Sieci - już niedługo ma ona wynosić ok. 1,9 mld.

Wzrost zainteresowania Internetem ma wiązać się również z różnicowaniem zachowań internautów – w wirtualnej przestrzeni można robić coraz więcej coraz ciekawszych i pożytecznych rzeczy. Możemy przecież nie tylko wysyłać maile oraz poszukiwać informacji, ale aktywniej oglądać video, grać w gry sieciowe, prowadzić blogi. Zwraca się również uwagę na wzrastającą skłonność do zakupów przez Internet. Inwestycje związane z biznesem w Sieci prawdopodobnie więc będą się mieć coraz lepiej.

Prognozy wskazują, że w 2012 roku grupa internetowych klientów może liczyć ponad 1 mld ludzi, a wydane za pośrednictwem Internetu pieniądze mogą osiągnąć niebagatelną sumę 1,2 bln dolarów. Dotyczy to nie tylko B2C, ale również B2B. Za 4 lata obroty na rynku biznesowym pomiędzy firmami w Internecie mają zwiększyć się aż dziesięciokrotnie do sumy 12,4 bln dolarów.

Reklama internetowa w prognozowanym badany okresie ma zwiększyć udział w rynku o ok 41,4 mld dolarów. Inwestycje na reklamę internetową mają wynosić w 2012 aż 106,6 mld dolarów.

Dla porównania podam, że telefonia komórkowa do roku 2012 będzie prawdopodobnie obsługiwać 50% światowego rynku – połowa ludności będzie aktywnie korzystać z mobilnych telefonów. Jeśliby porównywać 30-procentową prognozę udziału Internetu, to jest to dobry wynik, szczególnie, że Internet jest przecież młodszym medium - pierwszy komercyjny telefon komórkowy został wypuszczony na rynek w roku 1983, a użytkownicy Internetu zaczęli stawiać pierwsze kroki w Sieci ok. 12 lat później, w 1995 roku. Porównanie to pokazuje nie tylko, jak w przeciągu ostatnich kilkunastu lat technika wkroczyła w życie zwykłych ludzi, ale ilustruje również tendencję do coraz mocniejszej ekspansji technologicznej.

Źródło:wirtualnemedia.pl

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się