Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (listopad/grudzień 2017)

Opublikowano: 19-12-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:50 min
Święta tuż tuż! Jednak zanim Google zasypie nas Doodlami i postami o tematyce świątecznej, a Internauci rozpoczną zalewanie wyszukiwarki pytaniami o bożonarodzeniowe potrawy, warto zapoznać się jeszcze z podsumowaniem Doodli, artykułów na The Keyword oraz trendami z ostatnich 30 dni!Google Doodle

 

30 listopada 2017
Nie tylko w Polsce obchodzimy Dzień Św. Andrzeja - z najbardziej szumnego świętowania słynie Szkocja. Tego dnia Szkoci cieszą się tradycyjnymi potrawami, fajerwerkami, a także tańcem ceilidth. W Doodlu została uwzględniona ulubiona mityczna postać nie tylko w Szkocji, ale również i na całym świecie - potwór z Loch Ness, Nessie.24 listopada 2017
To właśnie tego dnia w 1871 roku urodził się Josef Friedrich Schmidt - twórca znanej wszystkim gry planszowej "Chińczyk". W Niemczech znana jest ona jednak pod nazwą "Mensch ärgere dich nicht", którą można dosłownie przetłumaczyć jako "Człowieku, nie denerwuj się". Doodle ukazuje główną ideę całej gry: gracz musi doprowadzić wszystkie swoje pionki do końca, a ich ruchy kontroluje (nie zawsze skłonna do współpracy) kość do gry.
6 grudnia 2017
Już 100 lat temu Finlandia odzyskała swoją niepodległość. Obecnie w tym dniu rodziny i przyjaciele spotykają się, aby zjeść razem słodkości i wypić gorące napoje, oglądając w telewizji doroczne przyjęcie w Pałacu Prezydenckim. Warto dodać, że w związku z okrągłą rącznicą, Finowie świętują już cały rok - państwo zorganizowało pokazy tańca, zamek i restaurację z lodu, a także Mistrzostwa Świata w Jeździe Figurowej na Lodzie.4 grudnia 2017
Jeszcze w 1960 roku, zespół badaczy z MIT stworzył pierwszy język programistyczny dla dzieci - Logo. Projekt uczył najmłodszych, w jaki sposób używać kodu, aby zmusić żółwia do poruszania się. Następcą Logo jest Scratch - obecnie jeden z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Zachęcamy do wypróbowania przygotowanej przez Google niewielkiej gry. Zamiast żółwia, Waszym pomocnikiem będzie króliczek, poszukujący jak największej ilości marchewek. Wystarczy kliknąć na Doodla powyżej!


 
23 listopada 2017
Może i w Polsce nie obchodzimy Dnia czy też Święta Dziękczynienia, jednak nie oznacza to, że nie doceniamy indyka w tegorocznym Doodlu, który postanawia wziąć wolne od tradycji. Widocznie zostanie upieczonym oraz umieszczonym na amerykańskim stole, wśród sosu żurawinowego i tłuczonych ziemniaków, nie należy do jego ulubionych zajęć.
The Keyword

5. W jaki sposób jeszcze lepiej korzystać z Asystenta oraz Google Lens?

24 listopada 2017
Asystent Google, wspomagany przez Google Lens, już m.in. rozpoznaje najważniejsze obiekty w mieście, ucząc użytkowników o ich historii, pozwala zeskanować kody kreskowe lub kody QR, a także zapisuje dane z wizytówki partnera biznesowego.

4. Jeszcze dokładniejsze dane w Google Trends

27 listopada 2017
Google zawsze dąży do prezentowania swoim użytkownikom jak największej ilości danych. Dlatego obecnie w Google Trends można odnajdywać najpopularniejsze tematy i hasła w jeszcze dokładniejszy sposób, przeglądając również powiązane zapytania bądź też nawet filmy na YouTube.

3. Nowy wygląd Map Google

15 listopada 2017
Podstawową zmianą jest zadbanie o bardziej intuicyjną nawigację po Mapach. Placówki medyczne, restauracje, kościoły, sklepy i nie tylko otrzymały nowe oznaczenia kolorystyczne, aby użytkownik dokładnie wiedział jakiego rodzaju obiekty znajdują się wokół niego.

2. Najczęściej zadawane wyszukiwarce pytania w 2017 roku

13 grudnia 2017
Google przygotowało zestawienie najpopularniejszych zapytań, zadawanych przez użytkowników. Zaprezentowało je w postaci wzruszającego filmu na YouTube, z którym zdecydowanie warto się zapoznać.

1. Wioska Świętego Mikołaja powróciła!

1 grudnia 2017
Każdego dnia, od 1 do 24 grudnia, Google udostępnia nowe gry i filmy związane z Świętym Mikołajem oraz jego pomocnikami. Wioska otwarta jest na systemach Android oraz iOS, a także w Chromie.


 
Google Trends
<<<poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się