Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle, The Keyword, Trends (październik/listopad 2017)

Opublikowano: 17-11-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 4:00 min
Kolejny przełom miesiąca, kolejna propozycja najlepszych Doodli oraz artykułów na blogu The Keywords. Od dzisiaj zaczynamy dodawać również podsumowanie tematów i haseł, które zyskiwały na popularności w ciągu ostatnich 30 dni w Google Trends. Oto nasze rankingi:Google Doodle

 


19 października 2017
Subrahmanyan Chandrasekhar to astrofizyk, który jest twórcą teorii o późnych stadiach ewolucji gwiazd, wykazującą maksymalną masę białego karła. Za nią otrzymał również Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Doodle przystępnie pokazuje podstawowe założenie tej teorii: jeżeli masa gwiazdy jest lżejsza niż 1,4 masy Słońca, może ona zamienić się w białego karła. Jeżeli jest cięższa niż 1,4 masy Słońca, może to skończyć się powstaniem czarnej dziury lub doprowadzić do wybuchu supernowej.14 listopada 2017
Każdy przynajmniej raz korzystał z dziurkacza - wspierał on nas zarówno podczas prac szkolnych, biurowych, jak i w naszych prywatnych czterech ścianach. W ciągu 131 lat dzięki niemu powstał również nieodłączny element każdego przyjęcia - konfetti! Doodle ukazuje, jak dziurkacz "ożywia" zwykłą kartkę papieru.

7 listopada 2017
Dokładnie tego dnia, 75 lat temu ogłoszono Pad Thai daniem narodowym Tajlandii. Pomimo pozornie łatwego przygotowania tej potrawy, każdy tajski szef kuchni przyrządza ją inaczej, z innymi przyprawami i dodatkami. Doodle ukazuje kolorowe postacie zajmujące się krok po kroku gotowaniem Pad Thai. Wystarczy kliknąć!2 listopada 2017
Święto zmarłych obchodzone w Meksyku, jest tylko pozornie podobne do naszego zapalania zniczy na cmentarzach. Meksykanie uważają, że śmierć jest częścią naturalnego cyklu życia, a nie czymś, czego należy się obawiać. Dlatego podczas El Día de los Muertos psy stają się przewodnikami dusz zmarłych, przeprowadzając ich "na drugą stronę". W tym dniu najbliżsi układają na cmentarzach kolorowe czaszki, jaskrawe kwiaty oraz słodkie wypieki zaduszkowe.


 
31 października 2017
Mimo, że w Polsce Halloween nie jest tak hucznie obchodzone jak w Stanach Zjednoczonych, i tutaj można spotkać wielu fanów krwiożerczych wampirów, drapieżnych wilkołaków czy też przyjaznych duszków. Właśnie ten ostatni stwór stał się bohaterem krótkiej animacji, w której poszukuje on idealnego kostiumu na tę wyjątkową noc. Polecamy również zapoznanie się z procesem twórczym zespołu odpowiedzialnego za tak strasznie uroczą opowieść.
The Keyword

5. Zabawa z Asystentem Google

24 października 2017
Asystent Google został wzbogacony o 50 nowych gier, opowieści i zabaw, dedykowanych rodzicom z dziećmi. Można między innymi nauczyć się nowych faktów, usłyszeć bajkę, a także bawić się z rodziną w muzyczne krzesła.

4. Jeszcze bardziej lokalne wyniki wyszukiwania

27 października 2017
Google dąży do ciągłego polepszania wyników, jakie otrzymuje użytkownik po wpisaniu zapytania do wyszukiwarki. Obecnie w aplikacji Google na urządzeniach mobilnych, użytkownik na podstawie swojej lokalizacji automatycznie otrzyma najbardziej lokalne wyniki wyszukiwania. A jeżeli coś się nie zgadza, można łatwo zmienić państwo na to właściwe z poziomu ustawień.

3. Local Services pomaga małym biznesom

31 października 2017
Były Home Services, znany obecnie jako Local Services, spotkał sie z dużą aprobatą wśród małych przedsiębiorstw. Dzięki nowej usłudze Google klienci firm mogą łatwo rezerwować wizyty oraz kontaktować się z właścicielami wiedząc, że zlecenie na pewno zostanie zrealizowane. Obecnie Local Services działa już w 17 miastach w Stanach Zjednoczonych - do końca tego roku ma już ich być 30.

2. Znaczenie certyfikatu HTTPS

20 października 2017
Październik był miesiącem świadomości bezpieczeństwa cybernetycznego, dlatego Google przygotowało artykuł tłumaczący jak istotne jest przejście na HTTPS. Zgodnie z danymi, już 71 ze 100 największych stron internetowych wykorzystuje  właśnie ten certyfikat.

1. Czas spędzony w kolejce

7 listopada 2017
Już od kilku dni w wyszukiwarce Google, jak i w wizytówkach na Mapach Google, przy zapytaniach o wybrane restauracje użytkownik otrzyma informację, ile trwa oczekiwanie na jedzenie w lokalu. Można nie tylko sprawdzić kolejkę w czasie rzeczywistym, ale również w dowolnym innym terminie. 
Google Trends
<<<poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się