Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Top 5 w Google: Doodle i The Keyword (wrzesień/październik 2017)

Opublikowano: 17-10-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:35 min
Google jak zwykle zachwyciło miliony użytkowników z całego świata intrygującymi Doodlami, ukazującymi najważniejsze momenty i rocznice tego roku. Według nas do najlepszych z nich należą:Google Doodle
10 października 2017
Fridtjof Nansen był norweskim badaczem polarnym oraz działaczem społecznym, który jako pierwszy podjął wyprawę przez Grenlandię (na nartach!), aby udowodnić, że jest ona cała pokryta lodem. Otrzymał on także Pokojową Nagrodę Nobla za pomoc we wsparciu uchodźców po 1920 roku.
13 października 2017
Już od 56 lat możemy zaobserwować na każdym rogu ulicy sygnalizację świetlną z zielonym i czerwonym ludzikiem. Stworzył ich Karl Peglau w 1961 roku, w celu redukcji wypadków z udziałem pieszych. Wyróźniającymi się cechami ludzików był duży nos oraz kapelusz - miało to wpłynąć emocjonalnie na przechodzących przez pasy ludzi.
18 września 2017
Google na pewno preferuje żebyśmy korzystali z jego wyszukiwarki, niż przeglądali słowniki w wersji papierowej. Nie oznacza to jednak, że nie docenia on osób, dzięki którym mamy dzisiaj tak łatwy dostęp do tej wiedzy. Doodle jest poświęcony leksykografowi, Samuelowi Johnsonowi, który przygotował jeden z największych oraz najważniejszych słowników języka angielskiego w 1755 roku.4 października 2017
To właśnie podczas festiwalu Tsukimi (dosłownie: oglądanie księżyca), całe rodziny gromadzą się, aby podziękować jesiennemu księżycowi za wszystko co posiadają. Doodle ukazuje jeden z japońskich mitów o księżycowym króliku:
Starszy człowiek z Księżyca poszukując najmilszego stworzenia na Ziemii, przebiera się za bezdomnego i prosi o jedzenie. Małpa przynosi owoce, lis przynosi rybę. Jednak królik zauważa, że nie posiada nic oprócz trawy. W związku z tym, rzuca się do ognia, aby bezdomny mógł się nim samym pożywić. W nagrodę za poświęcenie, królik zostaje przeniesiony na Księżyc, gdzie całymi dniami może jeść ulubione ciastka mochi.

Zachęcamy do zapoznania się również z wersją tego doodla dla Chin oraz Wietnamu.


 
22 września 2017
Podczas gdy półkula południowa świętowała równonoc wiosenną, półkula północna przygotowywała się do chłodniejszych dni i spadających z drzew liści. Google z tej okazji stworzyło Doodla, ukazującego mysz polną cieszącą się gorącą herbatą po biegu wśród czerwono-żółtych liści.
The Keyword

5. Google Street View dociera do "szczytu świata"

12 października 2017
Nie chodzi tutaj o najwyższy punkt na Ziemii, ale o Park Narodowy Quttinirpaaq w Kanadzie, którego nazwa dosłownie tłumaczona jest "Szczyt świata". Jest to najdalsze miejsce na północ, do którego dotarł Street View.

4. Równe szanse dla wszystkich

12 października 2017
CEO Google, Sundar Pichai, opisuje w jaki sposób Google pomaga osobom z różnych środowisk - od kelnerki, która założyła własną firmę, oglądając filmy na YouTube, po dostarczenie Chromebooków i dedykowanych kursów multimedialnych dla uczniów.

3. Zakupy w Target z Asystentem Google i Google Express

12 października 2017
W całych Stanach Zjednoczonych, za wyjątkiem Alaski i Hawajów, użytkownicy mogą już łatwo i szybko dokonać zakupów w sklepach Target za pośrednictwem dowolnego urządzenia wyposażonego w Asystenta Google.

2. Walka z terroryzmem

10 września 2017
Światowe Internetowe Forum Przeciwko Terroryzmowi (The Global Internet Forum to Counter Terrorism), czyli połączone siły Facebooka, Microsoftu, Twittera i YouTube, pracują razem z rządami państw, aby wspomóc ich w walce z terroryzmem.

1. Raport środowiskowy Google 2017

10 października 2017
Google może pochwalić się już dziesięcioma latami neutralności węglowej oraz przestrzegania programu Google Earth Outreach. Ponadto koncern wykorzystuje już w 100% wyłącznie energię odnawialną w swoich działaniach.<<<poprzedni rankingnastępny ranking>>>
Autor
Alicja Janicka
Ocena artykułu
4.86 - (7 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się