61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Śledź swoje potrzeby! Ulepszona aplikacja Google pozna Cię jeszcze lepiej

Opublikowano: 07-08-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:10 min
Z myślą o TOBIE, właśnie TOBIE

Każdy ma jakieś zainteresowania. Bardziej bądź mniej sprecyzowane, stanowią odskocznię od codzienności. Im lepiej znamy siebie i swoje potrzeby, tym bardziej możemy doskonalić swoje umiejętności. A gdyby tak połączyć wszystkie interesujące zjawiska, wiadomości i teksty w jednym miejscu? Wówczas można skupić się wyłącznie na pogłębianiu zainteresowań. Baza, w której jest wszystko, czego potrzeba? Róg obfitości w formie mobilnej? Ulepszona aplikacja dla wyszukiwarki jest już dostępna w Stanach Zjednoczonych, a docelowo ma również objąć inne państwa.

Inteligentna skarbnica wiedzy

„New feed experience” polega na stopniowym odkrywaniu nowych upodobań dzięki inteligentnemu kanałowi wprowadzonemu przez Google w grudniu zeszłego roku. Algorytmy uczenia maszynowego, stosowane również w wyszukiwarce Google, jeszcze lepiej przewidywały, co interesuje użytkownika i proponowały mu najciekawsze newsy ze świata w postaci artykułów, filmów czy zdjęć.

Obecnie ten sposób gromadzenia wiedzy został dopracowany w taki sposób, aby nie tylko tworzyć interakcje w Google, ale także uwzględniać wszelkie zmiany związane zarówno z miejscem zamieszkania, jak i światowymi trendami. Cała siła tkwi w aplikacji: im częściej użytkownik korzysta z Google, tym ciekawszy staje się jego kanał – rozwija się wraz z nim. W rezultacie powstaje spersonalizowana baza danych dokładnie dopasowanych do użytkownika.

Źródło: Blog Google

Śledź swoje zainteresowania

Jedną z najciekawszych zmian zastosowanych przez Google jest możliwość śledzenia sugerowanych treści oraz tworzenia powiązań między nimi już na etapie wyników wyszukiwania. Nowy przycisk „Śledź” pozwala na dodawanie nowych tematów do dotychczasowego źródła treści. Wystarczy pozwolić aplikacji na podążanie za śladami wybranych zainteresowań, aby stale aktualizowała dotychczasowe informacje.

Źródło: giphy.com

Pogłębiaj dany temat

Opcja śledzenia sugerowanych treści pozwala również spojrzeć na dany temat z kilku różnych perspektyw. Informacje pobierane są z wielu źródeł, a następnie skrupulatnie gromadzone w aplikacji. W ten sposób możliwe staje się pogłębianie danej kwestii bez spędzania czasu na samodzielnym wyszukiwaniu tego, co interesujące. Ponadto gromadzone są w jednym miejscu – wystarczy jedno kliknięcie.

Źródło: giphy.com

Poznaj siebie

Wszystko to pozwala jeszcze lepiej poznać swoje potrzeby. Spersonalizowana lista zainteresowań ułatwia pogłębianie wiedzy i specjalizację w danej dziedzinie. Wyszukiwanie inspiracji, rozrywki czy informacji staje się jeszcze szybsze i łatwiejsze dzięki dostępowi do licznych źródeł treści.

Źródło: giphy.com

Sumując:

1. Algorytmy uczenia maszynowego stosowane w wyszukiwarce Google jeszcze lepiej przewidują, czego użytkownik szuka lub będzie chciał poszukać.

2. Ulepszona aplikacja wyszukiwarki Google personalizuje informacje, dopasowując je do potrzeb użytkownika.

3. Przycisk „Śledź” wyszukuje nowe treści w obrębie wybranego tematu, tworzy powiązania między nimi i stale aktualizacje pożądane informacje.

4. Aplikacja dociera do wielu źródeł treści, umożliwiając postrzeganie danego tematu z kilku różnych perspektyw.

5. Wyszukiwanie informacji staje się jeszcze szybsze i prostsze, co pozwala na pogłębianie wiedzy oraz poznawanie własnych potrzeb za jednym zamachem.

Ulepszona aplikacja Google dostępna jest na urządzeniach posiadających Androida oraz iOS-a. Amerykanie już mogą korzystać z jej dobrodziejstw, a w ciągu najbliższych dni powinna również być dostępna w innych krajach. Warto ją przetestować i sprawdzić, na ile wyszukiwarka Google zna nas lepiej niż my sami.
Autor
Natalia Jolanta
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się