Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Przyszłość marketingu online – co jeszcze powinieneś wiedzieć

Opublikowano: 21-06-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 3:00 min

Nie od dziś wiadomo, że wymagania użytkownika stale rosną i firmy cały czas muszą walczyć o to, żeby być zauważalnymi na rynku. W dzisiejszych czasach, wsparcie technologii staje się niezbędne, aby odbiorca zechciał w ogóle zwrócić uwagę na skierowaną do niego propozycję.    

 

Przede wszystkim ważna jest pierwsza reakcja konsumenta. Marketingowcy muszą wiedzieć czy konkretne działania zainteresują odbiorcę. Aby to osiągnąć, przez cały czas należy pamiętać o doświadczeniu użytkownika.

 

Jakie trendy będą kształtować przyszłość marketingu?

 

Chcąc w jak najwyższym stopniu zadowolić Klienta, marketingowcy na bieżąco tworzą nowe narzędzia, usprawniające i uprzyjemniające wszelkie czynności wykonywane przez odbiorców, takie jak chociażby robienie zakupów.

 

Google cały czas dąży do tego, aby przekazywać swoim użytkownikom jak najwartościowszy content. Chcąc zachęcić i wstępnie wyjaśnić działanie najnowszych odkryć, firma co jakiś czas organizuje konferencję Google Marketing Next, na której przedstawia atrakcyjne nowości, przygotowane dla swoich odbiorców.

Ostatnio Google zaprezentowało cztery propozycje osiągnięcia pożądanych celów biznesowych.

 

Telefon – przyjaciel

 

 

 

Komórka ma być najszybszą drogą pomocy w odnalezieniu najatrakcyjniejszych miejsc, rzeczy i informacji.  Chodzi przede wszystkim o to, żeby konsument w ciągu zaledwie ułamków sekund znalazł dokładnie to, czego szuka, czyli o tak zwane mikromomenty, o których szerzej pisaliśmy na naszym blogu między innymi tutaj i tutaj.

 

Obecnie, użytkownik nie musi nawet wpisywać żadnego hasła. Wystarczy, że wypowie komendę głosową w kierunku urządzenia, powie co go interesuje, a odpowiednia aplikacja, wyłącznie za sprawą usłyszanego dźwięku, przedstawi proponowane rozwiązania.

 

Telefon – błyskawica

 

 

 

 

Większość konsumentów ma coraz mniej czasu. Wszyscy są wiecznie zabiegani i każda sekunda jest na wagę złota. I to dosłownie. Strony internetowe otwierające się dłużej niż 4 sekundy zazwyczaj z góry skazane są na przegraną, choćby ich treść była niezwykle wartościowa. Klienci nie lubią czekać, dlatego witryny internetowe są optymalizowane w taki sposób, aby na każdym nośniku wyświetlać się w błyskawicznym czasie.

 

Specjalny, przyspieszony projekt strony mobilnej AMP ma usprawnić nawigację sieciową.

 

Jak, gdzie, kiedy

 

 

 

Chcąc stworzyć najskuteczniejsze sposoby na zachęcenie użytkownika do skorzystania z usług, należy przez cały czas śledzić jego wirtualne kroki. W tym celu warto skorzystać z innowacyjnych narzędzi służących do pomiaru trafności reklamy. Dzięki systemowi AdWords można sprawdzić dokładne statystyki przedstawiające między innymi częstotliwość odwiedzin w sklepie.  Dzięki temu, właściciel witryny wie, w jakim momentach ruch na stronie jest największy i może wykorzystać tę wiedzę do celów marketingowych.

 

Płacę, wymagam

 

 

 

 

Zastosowanie specjalnych narzędzi znacznie ułatwia stworzenie skutecznej kampanii marketingowej. Dzięki szczegółowym statystykom, content może być odpowiednio dobrany do indywidualnych potrzeb konkretnego odbiorcy. To bardzo ważny element reklamowej układanki – w końcu każdy konsument chce być traktowany wyjątkowo. Odpowiednie przesłanie, trafiające w gusta, potrzeby i emocje odbiorcy to klucz do sukcesu.

 

W kampaniach marketingowych bardzo przydatnym narzędziem jest DoubleClick Bid Manager, dzięki któremu dużo łatwiej jest dotrzeć do docelowych użytkowników w momencie kluczowym. Na podstawie analizy wcześniejszych sukcesów, narzędzie wskazuje najskuteczniejsze rozwiązania promocji.

 

Zatem, jeśli chcemy pochwalić się naszą marką lub produktem przed jak największą liczbą Klientów, warto spojrzeć w przyszłość i korzystać ze skutecznych, wizjonerskich narzędzi wychwytujących najgorętsze trendy w marketingu.

 

Żródła: Thinkwithgoogle, Periscopix, Ekomercyjne

Autor
Alicja Pietruś-Wróblewska
Ocena artykułu
5.00 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się