61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Większa rozpoznawalność w zasięgu ręki! Case Study ze współpracy z firmą EDAM

Opublikowano: 22-05-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 5:35 min

Firma EDAM dzięki naszym działaniom mogła pokazać się szerszej grupie odbiorców, a także w skuteczny sposób zachęcić do korzystania ze świadczonych przez siebie usług. Na doskonałe wyniki wskazują uzyskane wartości:

                    

Kilka słów o firmie

Parking EDAM przy lotnisku Pyrzowice

W obliczu sporego zainteresowania podróżami krajowymi i zagranicznymi rośnie zapotrzebowanie na miejsca postojowe przystosowane do osób zmotoryzowanych przy portach lotniczych. Ten trend wykorzystuje firma EDAM, prowadząca parking przy lotnisku Pyrzowice w Katowicach.

 


Międzynarodowy Port Lotniczy w Katowicach w zeszłym roku obsłużył ponad 3 mln pasażerów. Funkcjonujący przy nim parking znajduje się zaledwie 150 m od głównych terminali. Jest doskonałym rozwiązaniem dla klientów poszukujących miejsca do pozostawienia swojego samochodu na czas podróży. Działa przez całą dobę 7 dni w tygodniu, jest monitorowany oraz strzeżony. Dodatkowo firma poszerzyła swoją działalność o fachową pomoc w zakresie obsługi auta oraz wynajem garaży i wiat dla klientów parkingu.

Filary współpracy

Jakie były oczekiwania?

Współpracę, mającą na celu zwiększenie widoczności w Internecie, rozpoczęliśmy w kwietniu 2014 roku. Od tego czasu sukcesywnie dążyliśmy do tego, by witryna była częściej odwiedzana przez potencjalnych klientów. Dla osiągnięcia jeszcze lepszych wyników, wraz z początkiem roku 2017 zaoferowaliśmy Klientowi zupełnie nową, unikalną usługę SEO Cloud, dzięki której uzyskaliśmy imponujące wyniki. Zgodnie z oczekiwaniami Klienta, naszym celem było nie tylko zwiększenie widoczności serwisu oraz pozycje strony w top10, ale także dotarcie do większej liczby klientów.

Jakie kroki podjęliśmy?

Aby osiągnąć wyżej wyznaczone cele, podjęliśmy działania związane z pozycjonowaniem strony. Ważne było dla nas to, by witryna Klienta wyróżniała się spośród konkurencyjnych ofert pod względem funkcjonalności i jej obecności w rankingu Google. Zależało nam również na tym, aby algorytmy wyszukiwarki zareagowały przychylnie na promowaną domenę oraz doprecyzowane przez nas frazy.

Dlatego właśnie skupiliśmy się na optymalizacji strony oraz wprowadzeniu wysokiej jakości treści. Usługa SEO Cloud koncentruje się na promowaniu całego serwisu, a nie tylko krótkiej listy fraz kluczowych. Dzięki temu stronę odwiedzają internauci poszukujący usługi na różne sposoby, zainteresowani szerszą ofertą Klienta. Skupiamy się na najważniejszych frazach, a ponadto stosujemy efektywne pozycjonowanie na frazy typu long tail (długi ogon).

Dzięki usłudze SEO Cloud sprawiliśmy, że branża, jaką reprezentuje Klient, została zaprezentowana potencjalnym odbiorcom w zachęcający i konkurencyjny sposób. Uzyskaliśmy dzięki temu nie tylko większą rozpoznawalność witryny, ale także w realny sposób wygenerowaliśmy większy ruch na stronie.

Efekt I


Zwiększona widoczność w sieci

Wcześniejsza współpraca bazowała na wybraniu zestawu 5 głównych fraz kluczowych. Już po 2 miesiącach wprowadziliśmy stronę klienta nawet na 2 miejsce w rankingu, a następnie ustabilizowaliśmy ten wynik. Jednocześnie wszystkie frazy wypromowaliśmy do top10. Nie poprzestaliśmy jednak na tym. Idąc za ciosem i zarazem poszukując jeszcze efektywniejszych sposobów na wypromowanie strony www.pyrzowiceparking24.pl, zaproponowaliśmy Klientowi usługę SEO Cloud, dzięki czemu witryna stała się jeszcze lepiej widoczna, a ruch na stronie uległ imponującemu zwiększeniu.

W ramach SEO Cloud skupiliśmy się już nie tylko na 5 często wpisanych frazach, ale na całym ich zestawie, uwzględniając również wyrażenia long tail. W rezultacie znacząco zwiększyliśmy widoczności strony w sieci – wyświetlenia wzrosły o 45% w ciągu tylko 4 miesięcy.

 

Wykres przedstawia liczbę kliknięć i wyświetleń na przestrzeni ostatnich 4 miesięcy współpracy w oparciu o umowę SEO Cloud.

Źródło: Google Search Console (GSC)

 

 

Efekt II


Większa liczba wejść na stronę


W związku z oczekiwaniami Klienta, dotyczącymi większego zainteresowania prowadzoną działalnością, wdrożyliśmy na stronie nowe, fachowe treści. Zarówno to, jak i wybór fraz sprawiło, że średnia liczba wyświetleń wyniosła ponad 30 tysięcy. Zanotowaliśmy również imponującą wartość: kliknięcia (czyli liczba wejść na stronę) od czasu przejścia na umowę SEO Cloud, wzrosły o 129%, co stanowi bardzo dobry wynik.


Fakt ten przyczynił się także do zwiększenia ruchu na stronie – wartość CTR wzrosła o 58%, w porównaniu z poprzednimi miesiącami. Oznacza to, że zainteresowanie witryną Klienta zwiększyło się, a sama firma stała się znacznie bardziej rozpoznawalna wśród użytkowników na różne sposoby poszukujących miejsc postojowych blisko lotniska w Katowicach.

 

Wykres przedstawia porównanie liczby kliknięć między pierwszym a ostatnim miesiącem współpracy opartej na umowie SEO Cloud.

Źródło: Google Search Console (GSC)

 

Rozpoznawalność przede wszystkim

Działania optymalizacyjne podjęte przez nasz zespół przyczyniły się do zwiększenia ruchu na stronie oraz lepszej widoczności w wyszukiwarce Google. Strona www.pyrzowiceparking24.pl znalazła się dzięki temu w top10, a tym samym stała się bardziej rozpoznawalna. Po przejściu na nową umowę SEO Cloud odnotowaliśmy imponujące wzrosty klikalności oraz wyświetleń promowanej przez nas witryny. To z kolei wygenerowało jeszcze większy ruch na stronie. W ten sposób osiągnęliśmy cel, na którym zależało naszemu Klientowi:

„Jesteśmy zadowoleni z usługi Sunrise System. Zależało nam na dotarciu do internautów, którzy na różne sposoby szukają strzeżonego, całodobowego parkingu przy lotnisku w Katowicach. Już na początku współpracy widzieliśmy dobre wyniki. Jednak to przejście na umowę Cloud okazało się strzałem w dziesiątkę! Dzięki temu, że teraz jesteśmy jeszcze lepiej widoczni, odwiedza nas jeszcze więcej klientów, a my możemy prężniej rozwijać naszą firmę i poszerzać zakres usługi.” - podsumowuje Włodzimierz Wieczorek, właściciel firmy EDAM.

 

 

Autor
Natalia Golik
Ocena artykułu
4.93 - (15 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się