Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Fun facts - ciekawostki o roślinach i zwierzętach w wyszukiwarce Google

Opublikowano: 21-03-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 1:50 min

Czy wiesz o tym, że koty nie myślą, że są małymi ludźmi, tylko są przekonane, że to my jesteśmy dużymi kotami?

 

A słyszałeś, że porzeczki wybielają piegi?

 

 

 

Nie?

 

W takim razie, warto przyjrzeć się najnowszej funkcji wyszukiwarki Google, umożliwiającej poznanie serii interesujących faktów na temat zwierząt, roślin, warzyw i owoców.

Opcja ta dostępna jest od połowy lutego, niestety jak na razie tylko w anglojęzycznej wersji.

 

Jak to działa?

 

 

Ulepszone algorytmy wyszukiwarki umożliwiają szybki dostęp do najbardziej interesujących faktów, bez konieczności wchodzenia na daną stronę i samodzielnego ich wyszukiwania.

 

Nie tylko skraca to czas poszukiwań. Użytkownik może mieć również pewność, że uzyskuje najbardziej atrakcyjne i wartościowe ciekawostki na dany temat.

 

Wystarczy wpisać na początku frazy:  „fun facts”, a następnie interesujące nas zagadnienie. I już, zaraz przy wynikach wyszukiwania, wyświetli się lista ciekawych faktów.

 

 

Błyskawiczny informator 

 

Wpisując „fun fact flowers” wytłuszczonym drukiem pojawią się najbardziej interesujące ciekawostki o kwiatach.  

 

Dowiesz się na przykład, że wybierając kwiaty dla Pani profesor, warto kupić jej nie czerwone róże, oznaczające miłość, a żółtą odmianę tych roślin. Wówczas dasz jej do zrozumienia, że jesteś zazdrosny… na przykład o wyższy stopień kolegi.

 

Idąc na obiad do przyszłej teściowej, będziesz mógł wykazać się niebywałą elokwencją i opowiedzieć o interesującym fakcie ze świata zwierząt lub roślin.

 

Wystarczy, że wpiszesz na przykład: „fun fact cucumber”. Dzięki temu dowiesz się, że oprócz walorów smakowych, warzywo to jest świetne również jako naturalna maseczka. Teściowa będzie zachwycona!

 

Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, że zainteresowany nowymi możliwościami użytkownik nie musi niczego aktualizować – funkcja ta automatycznie jest dostępna w anglojęzycznych wyszukiwarkach Google.

 


 

Skuteczny, jak poradnik

 

Jak widać, nowy dodatek od Google może ułatwić życie i kontakty z nowo poznanymi osobami, przekazując szereg wartościowych ciekawostek, niezwykle przydatnych nie tylko w „small talku”, ale również poszerzających horyzonty wiedzy użytkowników, korzystających z aplikacji.

 

Wobec tego, pozostało nam tylko czekać na moment, w którym jedna z niedawno wprowadzonych funkcji pojawi się i w Polsce.

 

 

Źródła:

 

Searchengineland,Betanews, Blog Google, Clintonfitch

Autor
Alicja Pietruś-Wróblewska
Ocena artykułu
4.43 - (7 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się