Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

31 marca 2017 – zamknięcie Google Map Makera

Opublikowano: 06-03-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 1:40 min

 

Zgodnie z tym, co Google zapowiada już od listopada 2016r., wycofanie narzędzia Google Map Maker jest nieuniknione. Dotychczasowi użytkownicy kreatora Map Google otrzymali w czwartek wieczorem wiadomość e-mail z dokładną datą jego zamknięcia.


Narzędzie do edytowania Map Google zostanie wycofane 31 marca 2017r.

 

 

Kreator Map Google od 2008r. umożliwiał branie czynnego udziału w tworzeniu Map Google – dodawaniu i usuwaniu ulic, czy różnego typu obiektów, jak również tworzeniu i zgłaszaniu zmian w wizytówkach firm. Społeczność, jaka powstała dzięki narzędziu, rozwijała się jednak nie tylko poprzez edycję Map, lecz także wymianę doświadczeń na specjalnie stworzonym w tym celu forum.


Nie wszystko stracone


Prawie 10 lat pracy milionów użytkowników Google Map Makera zaowocowały wieloma zmianami, które z pewnością nie pójdą w niepamięć. Google już od jakiegoś czasu zaczął przenosić funkcje kreatora bezpośrednio do panelu Map Google, co ma tym samym zwiększyć wygodę ich użytkowników. W tej chwili z poziomu Map Google można korzystać z następujących funkcji:


•    dodawanie miejsca,
•    edytowanie informacji o miejscu,
•    udostępnianie szczegółowych informacji o miejscu,
•    moderowanie zmian,
•    wyświetlanie stanu zmian.


Gigant z Mountain View zapewnia jednak, że panel Map Google będzie regularnie poszerzany o nowe funkcje. Czekamy zatem z niecierpliwością na udostępnienie nowych możliwości, żegnając się jednocześnie z narzędziem, które służyło nam niemalże od początku istnienia Map Google.

 


Źródła: Google Map Maker, Forum Produktów Google, Pomoc Kreatora Map
Źródła grafik: Forum Produktów Google

Autor
Marta Ciechomska
Ocena artykułu
4.50 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się