Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

31 marca 2017 – zamknięcie Google Map Makera

Opublikowano: 06-03-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 1:45 min

 

Zgodnie z tym, co Google zapowiada już od listopada 2016r., wycofanie narzędzia Google Map Maker jest nieuniknione. Dotychczasowi użytkownicy kreatora Map Google otrzymali w czwartek wieczorem wiadomość e-mail z dokładną datą jego zamknięcia.


Narzędzie do edytowania Map Google zostanie wycofane 31 marca 2017r.

 

 

Kreator Map Google od 2008r. umożliwiał branie czynnego udziału w tworzeniu Map Google – dodawaniu i usuwaniu ulic, czy różnego typu obiektów, jak również tworzeniu i zgłaszaniu zmian w wizytówkach firm. Było to również ważne narzędzie wykorzystywane przez pozycjonowanie lokalne. Społeczność, jaka powstała dzięki narzędziu, rozwijała się jednak nie tylko poprzez edycję Map, lecz także wymianę doświadczeń na specjalnie stworzonym w tym celu forum.


Nie wszystko stracone


Prawie 10 lat pracy milionów użytkowników Google Map Makera zaowocowały wieloma zmianami, które z pewnością nie pójdą w niepamięć. Google już od jakiegoś czasu zaczął przenosić funkcje kreatora bezpośrednio do panelu Map Google, co ma tym samym zwiększyć wygodę ich użytkowników. W tej chwili z poziomu Map Google można korzystać z następujących funkcji:


•    dodawanie miejsca,
•    edytowanie informacji o miejscu,
•    udostępnianie szczegółowych informacji o miejscu,
•    moderowanie zmian,
•    wyświetlanie stanu zmian.


Gigant z Mountain View zapewnia jednak, że panel Map Google będzie regularnie poszerzany o nowe funkcje. Czekamy zatem z niecierpliwością na udostępnienie nowych możliwości, żegnając się jednocześnie z narzędziem, które służyło nam, również w pozycjonowaniu lokalnym, niemalże od początku istnienia Map Google.

 


Źródła: Google Map Maker, Forum Produktów Google, Pomoc Kreatora Map
Źródła grafik: Forum Produktów Google

Autor
Marta Młynarczyk
Ocena artykułu
4.50 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się