61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

90% fraz w top10 - efekty pozycjonowania OPACK SERWIS

Opublikowano: 22-02-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:20 min

Rekomendujemy firmę Sunrise System jako rzetelnego partnera w promocji marki w Internecie. Nawiązana w sierpniu 2015 roku współpraca, oparta na usłudze pozycjonowania dla domeny www.opackserwis.pl, przyniosła firmie Opack Serwis korzyści biznesowe w postaci przede wszystkim lepszej widoczności naszej oferty w Internecie.

 

 

 

 

 

Jako producent opakowań plastikowych specjalizujemy się w wytwarzaniu pojemników PET i HDPE dla różnego rodzaju zastosowań. Obecnie współpracujemy z firmami przemysłu spożywczego, chemicznego, kosmetycznego, a także z przedstawicielami przedsiębiorstw z innych branż. Poprzez pozycjonowanie chcieliśmy dotrzeć z naszą ofertą do szerszego grona odbiorców. Zwiększenie widoczności w wyszukiwarce miało nam pomóc w realizacji tego celu. Po konsultacjach ze specjalistami Sunrise System zdecydowaliśmy się na 6 fraz, ściśle powiązanych z produkcją opakowań, stanowiącą główny profil naszej działalności. Już po trzech miesiącach uzyskaliśmy na czterech z nich wzrost pozycji witryny w naturalnych wynikach wyszukiwania. Byliśmy w top10. Po 9 miesiącach od nawiązania współpracy poszerzyliśmy jej zakres o kolejne wyrażenia kluczowe. Obecnie 90% fraz promowanych na naszą domenę znajduje się na pierwszej stronie w SERP.

 

 

Pozycjonowanie spełniło nasze oczekiwania. Dzięki wysokim pozycjom naszej witryny w naturalnych wynikach wyszukiwania ilość wyświetleń witryny wzrosła o 420% a liczba kliknięć o 450% w stosunku do pierwszego miesiąca współpracy, co obrazują poniższe wykresy. Pokazują również efekty stałej pracy specjalistów Sunrise System nad optymalizacją naszej witryny dla utrzymania wysokiego poziomu obu parametrów oraz ich stałej poprawy. Wykresy dobrze odzwierciedlają także szybkie tempo reakcji na wahnięcia liczby kliknięć i wyświetleń naszej domeny w naturalnych wynikach wyszukiwania.

 

Przyrost liczby kliknięć z naturalnych wyników wyszukiwania od początku nawiązania współpracy z firmą Sunrise System (sierpień 2015) do grudnia 2016.

 

 

Przyrost liczby w naturalnych wynikach wyszukiwaniaod początkunawiązania współpracy z firmą Sunrise System (sierpień 2015) do grudnia 2016.

 

 

Pomimo promowania witryny na listę 10 wyrażeń, nasza strona internetowa w grudniu 2016 roku wyświetlała się na 261 fraz. Na tej płaszczyźnie także zaobserwowaliśmy wzrost o 115% - ze 116 w sierpniu 2015 roku do 261 grudniu 2016 roku, dzięki którym Internauci trafiali na naszą witrynę. O skuteczności pozycjonowania naszej strony świadczy również ruch organiczny stanowiący zdecydowaną większość całego ruchu na stronie.

 

Rekomendacja Sunrise System jest wynikiem zarówno realizacji celów biznesowych pozycjonowania, jak i wzorowej obsługi Klienta oraz przystosowania strony do oczekiwań odbiorców pod kątem merytorycznym.

 

Jarosław Leciej

Autor
Magda Drajkowska
Ocena artykułu
4.29 - (7 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się