61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

G Suite dla wydajniejszej pracy gdziekolwiek jesteś

Opublikowano: 09-02-2017
Czas potrzebny do przeczytania: 2:55 min

W dzisiejszych czasach pracę w firmach coraz częściej wspomagają różnego rodzaju platformy internetowe, aplikacje i programy. Większość przedsiębiorstw ma rozproszoną strukturę i składa się z kilku działów, które zlokalizowane są w innych miastach. Sprawna i efektywna komunikacja w takich warunkach to nie lada wyzwanie, ale Google jak zwykle przychodzi z pomocą. Zaprojektowany przez nich pakiet usług internetowych G Suite pozwala na sprawniejszy przepływ informacji, przechowuje firmowe dane i ułatwia do nich dostęp pracownikom z każdego miejsca na świecie, a przy okazji sprawuje pieczę nad terminową realizacją zadań.

 

 

Wszystko zaczęło się od Apps for Work

 

Poprzednik G Suite pełnił przede wszystkim rolę poczty e-mail oraz dysku, na którym przechowywane były firmowe dane. Istotną zaletą pakietu było to, że dawał możliwość ustawienia adresu e-mail we własnej domenie, a umówmy się, że firmowy mail, kończący się na @gmail.com nie wygląda zbyt profesjonalnie. W ramach płatnej aplikacji użytkownicy zyskują też znacznie więcej miejsca na przechowywanie danych (30GB). Dodatkowo, za pomocą jednego kliknięcia mają oni możliwość utworzenia wideokonferencji z pracownikami poprzez usługę Hangouts.

 

Wyższy poziom pracy

 

G Suite usprawnia komunikację i przepływ informacji pomiędzy pracownikami, którzy znajdują się w innych biurach, a czasem nawet w innych strefach czasowych. W porównaniu do swojej poprzedniej wersji oferuje szereg bardziej zaawansowanych funkcji i dostęp do kilku usług dodatkowych, np. do Arkuszy Google. Zapewnia również funkcjonalne Team Drives, za pomocą których kilku użytkowników w łatwiejszy sposób będzie mogło korzystać z udostępnianych plików.

 

Oferowany przez Google pakiet usług zapewnia sprawny dostęp do danych zarówno na komputerze, jak i na telefonie czy tablecie. Z jego pomocą jako przedsiębiorca możesz sprawnie zarządzać dostępem do informacji dzięki dodawaniu opcji zabezpieczeń czy zaawansowanej weryfikacji.

 

G Suite to jednocześnie Google+, Gmail, Dysk, Arkusze, Dokumenty, Kalendarz, Prezentacje, komunikator Hangouts i wiele innych praktycznych usług. Aplikacja nadal daje możliwość ustawienia adresu e-mail w Twojej domenie i oferuje pojemność równą 30GB (którą w każdej chwili można powiększyć za odpowiednią opłatą). Wersja dla firmy kosztuje 4 euro miesięcznie lub 40 euro rocznie za użytkownika i obejmuje również całodobową pomoc pracowników Google’a.

 

 

G Suite for Nonprofits

 

Google podkreśla, że G Suite może być wykorzystywany przez różnego rodzaju organizacje non-profit, które zrzeszają ludzi z całego świata. Jak mówią sami twórcy, udostępniając pakiet aplikacji chcą im umożliwić sprawne osiąganie ważnych celów.

 

Na swoim blogu Google daje przykłady organizacji, które korzystają z G Suite for Nonprofits. Jest to m.in. Mercy Beyond Borders – amerykańska organizacja, która walczy o odpowiednie prawa i zapewnienie edukacji dla kobiet w Sudanie czy na Haiti. Z powodu odległości ludzie w siedzibie organizacji muszą mieć zapewniony stały kontakt z partnerami za granicą. Z pomocą przychodzi G Suite, który umożliwia sprawną komunikację, udostępnianie sobie arkuszy Google z ważnymi danymi finansowymi czy przechowanie w chmurze różnych plików i zdjęć.

 

Wszechstronność i funkcjonalność, która zostaje doceniona

 

Z dobrodziejstw G Suite mogą korzystać nie tylko firmy, ale również szkoły czy wszelkiego rodzaju organizacje non-profit. Technologia coraz częściej usprawnia pracę i pozwala na uzyskanie lepszych efektów w krótszym czasie. Wprawdzie opisywany tu pakiet jest płatny, ale daje dostęp do szeregu zsynchronizowanych usług, z których możesz korzystać niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz i czy masz do swojej dyspozycji akurat komputer, telefon czy tablet.

 

Źródła: Blog Google, Benchmark, G Suite, Computerworld

Autor
Maja Ledzińska
Ocena artykułu
5.00 - (11 głosów)
Komentarze
#1Karol2018-10-09 16:30:04
Jeśli chodzi o G Suite, to chyba najlepszy pakiet do pracy online. Testowaliśmy go przez miesiąc za darmo (Tak, miesiąc bo Google daje 14 dni a u partnera Fly On The Cloud jest 30 ) i stwierdziliśmy, że wdrażamy dla 30 osób w firmie. Przejście ze starej poczty na nową od google odbyło się bez problemu, cenimy sobie przede wsystkim możliwość pracy online i w zespole. Plusów jest całe mnóstwo, ale najlepiej przetestować samemu :)
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się