Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Raport z pola bitwy ... konkurencyjnej

Opublikowano: 04-07-2008
Czas potrzebny do przeczytania: 1:20 min

Udział w rynku Z badań na temat metod budowania wizerunku przeprowadzonych wśród tysiąca firm wypływają cenne wnioski: siłę przebicia daje w pierwszym kroku pozycjonowanie, a w kolejnym: komunikatywność wypozycjonowanej strony. Krótko mówiąc: internauta chce szybko trafić na serwis z poszukiwaną ofertą/tematyką i nie zmęczyć się podczas lektury zawartych tam treści.

Badania przeprowadził portal Firmy.net między 1 a 15 marca 2008 roku. Na pytania odpowiedzieli przedsiębiorcy, którzy inwestują w promocję w Sieci. Z ich odczuć wynika, iż najskuteczniejszą reklamę stanowi widoczność w wyszukiwarkach na kluczowych pozycjach: to wabik dla internautów i szansa wybicia się ponad konkurencją. Top pozycje są jak drzwi, przez które użytkownik trafia na stronę. Dalej trzeba zadbać, by po wejściu na serwis nie poczuł się rozczarowany. Przede wszystkoim: czytelnie, jasno, przejrzyście o ofercie. Dalej warto umieścić kompletne dane kontaktowe – po prostu przedstawić się osobie, której chcemy coś zaoferować, sprzedać.

Komunikatywna strona, łatwo wychwytywalna dzięki wyrażeniom kluczowym spośród natłoku innych reklamujących się firm, to wcielenie idealnej reklamy: precyzyjne dotarcie do właściwego odbiorcy, przyjaźnie sformułowany przekaz – bo same witryny nie mają przecież charakteru nachalnej reklamy, lecz właśnie informacji.

Jak donosi Firma.net, według 75% badanych nieistnienie w sieci to przegrana w biegu po klienta – bo on o nas nie wie, a jeżeli znajdzie stronę na drugiej, trzeciej, kolejnej stronie wyników – ma złe mniemanie o reputacji firmy.

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
0.00 - (0 głosów)
Komentarze
#1Janusz2008-08-06 16:34:24
całkowicie zgadzam sie z przedstawionymi tezami w oparciu o własne doświadczenie.

Pozdrawiam !
#2Małgorzata Kucharska2010-12-01 14:27:04
Prawdopodobnie coraz więcej firm ma takie doświadczenia - decydując sie na posiadanie strony internetowej, trzeba mieć stale na uwadze jej otoczenie sieciowe - by konkurencja jej nie "zjadła", nie przytłoczyła.
By przyciągnąć klienta, nie wystarczy mieć strony www, tak, jak nie wystarczy mieć doskonałego produktu.
Co optymistyczne, to fakt, że polscy przedsiębiorcy rozumieją specyfikę Sieci i coraz energiczniej podążają za światowymi trendami reklamy w wyszukiwarkach - dbając, by obietnice miały swoje pokrycie w zawartosci strony.
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się