Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Klawiatura Gboard dla Androida

Opublikowano: 27-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 1:30 min

Tak, to prawda - jesteśmy uzależnieni od informacji. Chcemy być na bieżąco z tym co dzieje się na świecie, śledzimy lokalne wydarzenia oraz staramy się być w ciągłym kontakcie ze znajomymi. Smartphone stał się gadżetem, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Dlatego kolejna aplikacja od Google jest rzeczą, która z pewnością przypadnie do gustu osobom, które szukają gadżetów intuicyjnych oraz znacznie ułatwiających komunikację. Dostępna do tej pory tylko dla systemów iOS klawiatura Gboard, została przystosowana dla Androidów oraz uzupełniona o nowe funkcjonalności.

 

 

Źródło: Google Blog Polska

 

 

Co nowego?

 

Poza najbardziej cenioną wśród użytkowników szybkością i dokładnością pisania, a także możliwością dyktowania tekstu, klawiatura Gboard zawiera w sobie nową funkcję, która znacznie ułatwi przesyłanie istotnych dla nas informacji. Mowa o wbudowanej w klawiaturę wyszukiwarce Google - dzięki niej dzielenie się informacjami dostępnymi w sieci będzie możliwe bez konieczności wychodzenia z aplikacji. Wystarczy wyszukać interesujące nas informacje posługując się wbudowaną wyszukiwarką, a następnie dzielić się nimi bezpośrednio z klawiatury.


Ale to nie koniec nowości. Gboard to także szybsze wyszukiwanie emotikonów oraz GIF-ów. Ponadto twórcy klawiatury jeszcze bardziej skupili się na jej intuicyjności, ulepszając funkcję autokorekty oraz stawiając na jeszcze większe doprecyzowanie wyświetlających się podpowiedzi - i to nie w jednym, ale we wszystkich wskazanych przez użytkownika językach.

 

 

Podsumowując


Nowa wersja klawiatury Gboard to nie tylko krok w stronę systemu Android, ale także szereg dodatkowych funkcji, które z pewnością ucieszą jej dotychczasowych użytkowników. Rewolucyjna klawiatura Google jest już co prawda dostępna dla posiadaczy smartphonów z systemem Android, ale jak każda nowinka wymaga jeszcze udoskonalenia. Czas pokaże czy spotka się z ich uznaniem.

 

Źródła: Google Blog Polska, Google Play

 

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
4.00 - (4 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się