Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Google’owe wspominki – rok 2016

Opublikowano: 19-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:47 min

Wspomnień czar…

 

 


Czym żyła Polska w roku 2016? Zróbmy sobie podsumowanie. Wróćmy wspomnieniami do wydarzeń ostatnich 12 miesięcy i sprawdźmy jakie hasła najczęściej wpisywaliśmy w wyszukiwarkę Google. Co nowego się wydarzyło? Co nas rozśmieszyło a co zasmuciło? Jakie gry nas wciągnęły? Które postaci wzbudziły największe zainteresowanie? Google wszystko wyśpiewa.


Powrót Pokemonów, Donald Trump i Singielka

 


Tym co zainteresowało nas w 2016 roku była gra, która zyskała na popularności w zawrotnym tempie – Pokemon Go! Świat na wiele lat zapomniał o Pokemonach, kiedy przestaliśmy oglądać kreskówki z udziałem tych stworków. Teraz jednak powróciły w wielkim stylu - każdy może mieć swojego Poke Balla, dzięki aplikacji na smartfona.

A skoro już o kulach mowa – ukazała się także gra slither.io. Zjadasz świecące kule i stajesz się czarnym wężem… Kto by o tym nie marzył? Nic więc dziwnego, że tak wielu internautów chciało ją przetestować…


Zainteresowaniem cieszyły się naturalnie także Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Cała masa polskich kibiców wyszukiwała w tym roku hasła Euro 2016. Podobnie było z Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi – Rio 2016 to kolejne na liście najpopularniejszych haseł.


Interesował nas także Brexit w Wielkiej Brytanii, Zamach w Nicei, Czarny protest czy Program 500+.

 

Zapewne zaskoczeniem nie będzie, że jeśli chodzi o wydarzenia, ciekawość wzbudzała również Eurowizja 2016.


Nie można oczywiście zapomnieć, że każdy fan Apple z utęsknieniem czekał na nowy model iPhone’a. Dlatego też z niecierpliwością wklepywaliśmy w wyszukiwarkę hasło iPhone 7. Podobno jest jeszcze bardziej wypasiony niż poprzednie wersje i radykalnie ulepszony. Kto sprawdził, ten wie.


Wybory w USA oraz postać Donalda Trumpa również wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród Polaków. Za pośrednictwem Internetu śledziliśmy wydarzenia w Ameryce i szukaliśmy informacji na temat nowego prezydenta oraz jego żony – Melanii Trump.

 

 


Najwyraźniej cała Polska pokochała także nowy serial TVN’u – Singielka oraz film Deadpool – wielokrotnie wpisywaliśmy te hasła w wyszukiwarkę.


Zagadkowe zaginięcie, pożegnanie tych którzy odeszli i kontrowersyjni celebryci

 

Jako że w tym roku zmarło wielu artystów – Prince, David Bowie, Alan Rickman, Maria Czubaszek i Andrzej Wajda – wielu z nas przeczesywało Internet by przypomnieć sobie ich biografie oraz twórczość i wrócić do niej z sentymentem.


Lubimy także zagadki i jesteśmy ciekawscy, dlatego wszyscy przez pewien czas żyliśmy sprawą tajemniczego zaginięcia Ewy Tylman i bez przerwy wpisywaliśmy jej nazwisko w Google, żądni nowych informacji.


A jako że kochamy kontrowersje, wśród najczęściej wyszukiwanych przez nas haseł nie mogło zabraknąć Michała Szpaka.


Rok w pigułce

 


Takie zestawienie najpopularniejszych haseł, wpisywanych w wyszukiwarkę, to idealne podsumowanie najważniejszych wydarzeń ostatnich 12 miesięcy. Pokazuje czym żyliśmy, co nas ciekawiło, bawiło, smuciło i przerażało… Pozwala nam wrócić do tego pamięcią.


Nie wiem w jaki sposób ludzie robili podsumowanie na koniec roku, gdy nie było Internetu. Na szczęście my nie musimy się tym martwić!

 

Źródła: The Keyword ; Google Blog Polska

Autor
Lidia Koziura
Ocena artykułu
5.00 - (10 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się