Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Zaufane Kontakty – pokaż bliskim, gdzie jesteś

Opublikowano: 15-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Nowa aplikacja na Androida – Zaufane Kontakty (Trusted Contacts), to rozwiązanie pozwalające na utrzymanie stałego kontaktu z najbliższymi. Umożliwi zlokalizowanie urządzenia nawet wtedy, jeśli będzie ono w trybie offline, a więc również pozwoli określić, gdzie znajduje się na przykład członek rodziny – wciąż w drodze ze szkoły lub pracy, na zakupach, w kinie lub… w środku ciemnego lasu.

 

Źródło: Meme Generator

 

Do czego służy?
Zadaniem aplikacji jest uzupełnienie naszych urządzeń mobilnych o element bezpieczeństwa. W ten sposób rodzice bez trudu namierzą swoje dziecko, które zamiast wrócić ze szkoły wprost do domu zawędrowało do kolegi i uparcie nie odbiera telefonu lub znalazło się poza zasięgiem sieci. Można też zaprosić przyjaciela do wirtualnego odprowadzenia nas do domu – jeśli na przykład zostaliśmy zbyt długo w biurze, zapadł zmrok, a droga do domu nie należy do bezpiecznych.

 

Źródło: How To Geek


Jak działa?
Po zainstalowaniu aplikacji można dodać status zaufanych swoim najbliższym przyjaciołom oraz rodzinie. Zaufane Kontakty będą mogły dzięki temu zobaczyć naszą aktywność – czy aktualnie gdzieś się przemieszczamy i czy jesteśmy online. W przypadku zagrożenia można się tym faktem oraz aktualną lokalizacją z nimi podzielić. Również oni mogą wysłać żądanie o sprawdzenie obecnego miejsca pobytu – prośba ta może zostać przez nas odrzucona, jeśli wszystko jest w porządku. Jednak jeśli nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć w określonym czasie, miejsce pobytu zostanie udostępnione znajomym i rodzinie, którzy będą mogli szybko pomóc. Oczywiście dzielenia się informacjami o lokalizacji można zaprzestać w dowolnym momencie.

Źródło: How To Geek

 

W jaki sposób zadziała odnalezienie urządzenia w trybie offline?

 

Po prostu aplikacja określi lokalizację użytkownika w przybliżeniu, na podstawie zapisów z ostatniego zarejestrowanego logowania się urządzenia do sieci. W ten sposób wysłana ekipa ratunkowa będzie lepiej zorientowana, gdzie szukać zagubionej osoby, a rodzic zorientuje się, że nastoletnia pociecha przebywała w okolicy piwnicznego pubu w centrum miasta.

 

 

Kto powinien skorzystać z aplikacji?


Każdy, kto chce czuć się bezpiecznie – nie tylko wiedzieć, gdzie podziewa się w danym momencie członek rodziny, ale też mieć pewność, że Zaufany Kontakt szybko zainteresuje się naszą przydługą nieobecnością.

 

 

Źródła: Blog Google, Android Central, How To Geek

Autor
Aldona Talarczyk
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się