Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Podróż za jeden mobilny CLICK

Opublikowano: 13-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:30 min

Millennialsi w liczbach


Jak podaje Google aż 41% ludzi do 35 roku życia deklaruje, że do zakupu biletów lotniczych używa smartfona. To samo dotyczy jedynie 25% ludzi powyżej 35 lat. Aż 27% millennialsów rezerwuje w ten sposób również hotele, gdy w starszym pokoleniu robi to co piąty podróżujący.


Zakupy i rezerwacje to nie jedyny sposób wykorzystania smartfonów do podróży – okazuje się, że 66 % młodych ludzi szuka informacji na temat lotów, destynacji czy hotelów właśnie przy pomocy telefonu twierdząc, że będą one tak samo przydatne, jak te znalezione przy pomocy komputera. Powyżej 35 roku życia twierdzi tak 43% użytkowników. 


Okazuje się więc, że cały proces przygotowań, łącznie z dokonywaniem rezerwacji dla większości millennialsów może być przygotowany przy pomocy… kciuka. Google podaje, że 2/3 młodych ludzi uważa za wygodne i praktyczne zaplanowanie całego wyjazdu przy pomocy telefonu.

 


Mobilne = wygodne

 

 


Z pewnością planowanie podróży przez smartfona nie byłoby tak wygodne, gdyby nie tak duża ilość aplikacji, dzięki którym można to zrobić szybko i łatwo. Oto przykładu jednych z najbardziej popularnych i przydatnych aplikacji podróżniczych:


Mapy Google – czyli mapy, nawigacja, opinie o obiektach, recenzje i wiele, wiele więcej - za darmo. Niezbędnik każdego nowoczesnego podróżnika, przede wszystkim ze względu na dostępność opcji Streeet View, która jeszcze bardziej ułatwi szybkie dotarcie do wyznaczonego celu. Atutem aplikacji jest możliwość dostępu do większości opcji w trybie offline.


Skyscanner – chyba najbardziej popularna wyszukiwarka tanich lotów. Dzięki niej masz szybki dostęp do milionów połączeń na całym świecie, z wyszczególnieniem najtańszych opcji, liczby przesiadek, możliwością wybrania daty czy punktów przesiadkowych.


CityHook – to aplikacja dla tych, którzy są w danym mieście po raz pierwszy. Pomaga ona znaleźć najbardziej optymalny pod względem czasu i ceny transport z lotniska do miasta.


e-podróżnik – coś dla miłośników lokalnych wypraw. To jedna z ciekawszych alternatyw do indywidualnych aplikacji dla transportu miejskiego, PKS czy PKP. Zawiera rozkłady dużych i małych firm transportowych, zarówno kolejowych, autobusowych czy tramwajowych. Z jej pomocą można od razu kupić bilet na wybrane połączenie.


iPolak – aplikacja dedykowana dla mieszkańców Polski. Dzięki niej znajdziemy w danym mieście lub państwie adresy i telefony ambasad. Będziemy mieli także dostęp do ostrzeżeń MSZ i innych ważnych komunikatów.


Oprócz tych najbardziej popularnych propozycji istnieje możliwość pobrania aplikacji, które np.:


- znajdują w samolocie danej linii najbardziej komfortowe miejsce,
- monitorują natężenie ruchu drogowego, obecność patroli policji czy radarów prędkości,
- zawierają oceny Klientów danego hotelu czy restauracji w skali od 1 do 5 i recenzje,
- opracowujące indywidualny plan wycieczek tematycznych w danym kraju lub mieście (np. śladami Leonarda da Vinci),
- pomagają znaleźć nocleg w ramach tzw. couchsurfingu.

 

 

All you need is… ładowarka

 

 


Oszczędność czasu, pieniędzy, łatwość korzystania to niewątpliwe atuty podróży ze smartfonem. Dzięki możliwości dzielenia się opiniami i wrażeniami możemy dzięki sprytnym aplikacjom uniknąć rozczarowania hotelem czy restauracją. Zwolennicy tradycyjnego planowania wypraw mają jednak nad millennialsami jedną dużą przewagę – powodzenie ich podróży nie jest uzależnione od… dostępu do kontaktu czy połączenia z WI-FI. Dlatego zawsze oprócz smartfona warto mieć w kieszeni mapę.Źródła: think with Google, Praktyczne Podróże Mapy Google - Pomoc

 

 

Autor
Urszula Niepewna
Ocena artykułu
4.20 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się