Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Like na TAK, Wrr na NIE

Opublikowano: 06-12-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 1:35 min

Ostatnio na Facebooku coraz częściej spotkać można posty zachęcające do udziału w „pojedynku”: Co wolicie? Wystarczy przedstawić co najmniej dwie opcje (mogą to być produkty, przedmioty, miejsca, a nawet gwiazdy showbiznesu - cokolwiek) i krótkim pytaniem zaprosić chętnych do zagłosowania za jedną lub drugą opcją (choć może być ich więcej, nawet sześć, czyli tyle co dostępnych emocji). Wystarczy kliknąć wybraną emocję i z ciekawością obserwować wyniki. Ta zabawa ma przede wszystkim cel rozrywkowy, niemniej świetnie sprawdza się jako narzędzie aktywizujące nieco leniwych użytkowników Facebooka. Profil zyskuje tym samym na popularności.

 

Źródło: fanpage Dzień Dobry TVN

 

Jak to zrobić?

Sposobów na głosowanie za pomocą emocji jest kilka. Najwygodniejszym, ale i najbardziej skomplikowanym, jest prowadzenie live streamingu. Cyfry na liczniku zmieniają się na bieżąco wraz z oddawaniem głosów, a użytkownicy mogą obserwować pojedynek na żywo. Uruchomienie takiego głosowania wymaga zainstalowania oprogramowania do live streamingu. Należy też pamiętać o tym, że wyłączenie komputera spowoduje przerwanie live streamingu i obserwowanie wyników nie będzie możliwe.

 

Źródło: fanpage RMF FM

 

Innym sposobem jest po prostu opublikowanie posta z ilustracjami opcji do wyboru i określeniem przyporządkowanych im emocji. Wówczas możemy śledzić wyniki, jak i cały proces głosowania przez dłuższy czas. To rodzaj krótkiej ankiety, w której można zapytać użytkowników o opinię lub po prostu poznać ich preferencje. Facebookowe głosowania dotyczą najróżniejszych zagadnień. Dlatego z tej formy tak chętnie korzystają strony fanpage portali informacyjnych, mediów rozrywkowych, marek i firm, a nawet jednostek samorządowych. Głosowanie emocjami pozwala administratorom fanpage'a pozyskać konkretne informacje na temat preferencji czy opinii użytkowników, a dodatkowo urozmaica zawartość fanpege'a.

 

A Wy? Lubicie zabawę w głosowanie?

 

 

Źródło: fanpage serialu "Barwy szczęścia"

 

Źródła: Socialpress.pl, Facebook

Autor
Sonia Grzenkowicz
Ocena artykułu
4.80 - (5 głosów)
Komentarze
#1Kamila2017-06-29 14:30:44
Czas, kiedy wchodzą takie nowości to bardzo fajny okres na obserwowanie kreatywności i starań różnych marek, można stworzyć fajne case'y. Jeśli chodzi o głosowanie to dostrzegłam na razie jeden znaczący problem - niewłaściwy dobór reakcji (emotki) do etykiety. O ile opcje głosowania są dwie, to problem jest mniejszy,ale wzrasta wraz z ilością możliwych odpowiedzi;) Najciekawiej do tej pory, moim zdaniem, głosowane wykorzystała jedna z firm oferujących produkty do domu, gdzie na zdjęciu wnętrza można było głosować na różne elementy wystroju, które najbardziej nam się podobają. Pozdrawiam:)
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się