Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Stare zdjęcia w nowej odsłonie dzięki aplikacji Google PhotoScan

Opublikowano: 30-11-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 2:00 min

Większość z nas posiada jakieś zdjęcia z dzieciństwa bądź też fotografie bliskich nam osób, do których powraca się z dużym sentymentem. Zazwyczaj przechowujemy je w starych albumach, pudłach z rodzinnymi pamiątkami, a te wybrane w ramkach stanowiących ozdobę salonu bądź gabinetu. Na pewno nie raz zastanawiałeś się w jaki sposób uchronić je przed upływem czasu i związanym z nim blaknięciem, czy też niechcianym zagubieniem, tak aby nie straciły swojego unikalnemu charakteru, a wręcz przeciwnie - zyskały nową jakość.

 

 

Drugie życie starych odbitek

 

Wszystkim osobom, które chcą zadbać o rodzinne pamiątki przychodzi z pomocą nowa i zupełnie darmowa aplikacja Google PhotoScan (dostępna zarówno w wersji na Androida jak i iOS). Dzięki niej digitalizowanie fotografii jest niezwykle proste i szybkie - wystarczy tylko wybrać zdjęcie, które chcemy przenieść na pamięć telefonu bądź komputera i je zeskanować. Aplikacja w sposób automatyczny wykrywa rogi zdjęcia, dokonuje korekty jego perspektywy oraz usuwa zbędny połysk i poprawia jakość wykonanego skanu.

 

Nowe możliwości edycji

 

Mimo tego, że Skaner Zdjęć jest całkowicie niezależny od Zdjęć Google jego twórcy zachęcają, aby zeskanowane przy jego użyciu odbitki starych fotografii zapisywać właśnie w aplikacji Zdjęcia Google. W tym celu ulepszono znaną już aplikację o dodatkowe funkcje, takie jak 12 nowych filtrów, bardziej profesjonalna autokorekta oraz ciekawe narzędzia do edycji. Z ich pomocą można m.in. zadbać o odpowiednie nasycenie i jasność obrazu, podkreślając w starej fotografii jej najbardziej istotne detale.

 

Rewolucja w kwestii digitalizacji starych zdjęć?

 

Aplikację Skaner Zdjęć można znaleźć w sieci od połowy listopada, jest więc dosyć nowym narzędziem, które może posiadać jeszcze parę drobnych niedociągnięć. Jednym z tych, o których wspominają użytkownicy jest fakt, że aplikacja na razie nie współgra z niektórymi urządzeniami co oznacza, że zeskanowanie fotografii przy pomocy pewnych modelów telefonów komórkowych jest niemożliwe. Niemniej jeżeli jej twórcom uda się wykluczyć pewne niedogodności w działaniu, to aplikacja Skaner Zdjęć może okazać się niezwykle atrakcyjnym oraz bardzo pożytecznym narzędziem. Bo czy jest coś cenniejszego od wspomnień, wywołujących uśmiech na naszej twarzy?

 

Źródła: Google Blog Polska, Google

Autor
Monika Jakubowska
Ocena artykułu
4.40 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się