61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Google poszerza ofertę hardware

Opublikowano: 12-10-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 3:45 min

Made by Google

 

Google od lat podejmowało liczne inicjatywy związane z wypuszczeniem na rynek własnych produktów. Fani firmy wreszcie doczekali się oficjalnej zapowiedzi nowej serii urządzeń made by Google, które mają zastąpić starsze wersje. Największe emocje budzi z pewnością nowoczesna linia smatfonów - Pixel phones, które zastąpiły Nexusa. Do nowych propozycji należą także zestawy gogli VR Daydream View, domowy hub Google Home, nowa wersja Google Chromecast oraz router Google WiFi.

 

Pixel – powiew świeżości?

 

Nowa linia smartfonów to dwa modele - Pixel i Pixel XL. Eksperci z Google przekonują, że to kolejny przełom w dziedzinie technologii smatfonów, który będzie wyglądał tak:

 

 

Źródło: Blog Google Operating System

 

To właśnie te dwa smartfony mają sprawić, że Nexus odejdzie do technologicznego lamusa. Wersje Pixel’a różnią się przede wszystkim – jak można domyślić się z nazwy – wielkością, rozdzielczością ekranu i wagą.

 

Na konferencji skupiono się na cechach odróżniających Pixel od innych smartfonów. To między innymi:

- kompatybilność z Google Assistance – umożliwi to rozpoznawanie obrazu i głosu, a także przetwarzanie na naturalny język i – według ekspertów z Google – jeszcze lepszą integrację telefonów z innymi usługami,

 

- 12,3 Mpix’ elowe aparaty fotograficzne, które maja zostać wyposażone w obiektywy o bardzo wysokiej w porównaniu do innych smatfonów jasności – f/2.0, - doskonałą stabilność obrazu,

 

- baterię gwarantująca naładowanie urządzenia na 7 godzin w 15 minut,

 

- nielimitowane miejsce na zdjęcia i filmyGoogle Photos.

 

 

 

W USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Australii smartfony będzie można kupić za 649 dolarów. Dokładając kolejne 120 można być szczęśliwym posiadaczem wersji XL.

 

 

Sen na jawie, czyli nowe gogle od Google

 

Miękkie, wygodne i lekkie – takie mają być stworzone przez Google zestawy Daydream View. Na rynek mają trafić one w trzech wariantach kolorystycznych – śnieżnym, karmazynowym oraz ciemnoszarym. Firma podkreślała, że chce zerwać z plastikowym, dziwacznym designem i stworzyć produkt bardziej przystępny i estetyczny. Udało się? Oceńcie sami:

 

 

 

 

Źródło: Blog Google Operating System

 

Nie jest niespodzianką, że gogle wirtualnej rzeczywistości są kompatybilne ze smartfonami Pixel. Podstawowym atutem urządzeń stworzonych przez pioniera mobilnego VR-u ma być wysoki komfort i prostota użytkowania. Platforma ma być bardzo dokładna – w wirtualnym świecie da możliwość rysowania czy wykonania podpisu.

 

Wszyscy chętni do zakupu muszą poczekać do listopada i… przygotować 79 dolarów.

 

Odpoczywaj, a Google Home zrobi za Ciebie… dużo

 

Otworzy playlistę na Spotify, będzie Twoim osobistym tłumaczem, powie Ci jaka jest pogoda, przeczyta plan dnia i doda pozycję do listy zakupów… a Ty możesz leżeć i odpoczywać, wydając jedynie głosowe komendy.

 

 

 

Domowy asystent to niby już nie nowość, jednak Google Home ma być zupełnie inny. Sprzęt jest w pełni zintegrowany z Google Assistance, posiada mikrofony o wysokiej mocy i technologie redukującą zakłócenia dźwięku. Urządzeniem można sterować na dwa sposoby – dotykowo lub przy pomocy opcji rozpoznawania głosu, działającej nawet na duże odległości. Urządzenia wykorzystują technologię HI-Fi i są kompatybilne nie tylko ze sprzętami od Google, a także innymi urządzeniami elektronicznymi m.in. od Chromecast, Nest, Philips Hue.

 

Źródła: Blog Google Operating System

 

 

Google Home w Stanach Zjednoczonych będzie można kupić już w listopadzie. Ma kosztować 129 dolarów.

 

No i w końcu Chromecast Ultra i Google WiFi

 

Chcesz, żeby twoja telewizja była jeszcze bardziej „smart”? Chromecast Ultra od Google to kolejny krok do ułatwienia korzystania z multimediów – bezprzewodowo i prosto. Tak właśnie ma być.

 

 

Źródło: chromecast.com

 

 

Najnowszy model Chromecast’a nie wzbudza już tak dużych emocji, jak poprzednie wersje – to raczej naturalna zmiana niż rewolucja. Jednak niektóre parametry urządzenia zostały udoskonalone, jest to m.in.:

 

- szybkość działania,

 

- bardziej stabilne połączenie Wi-Fi,

 

- automatyczny wybór najbardziej korzystnego pasma – 2,4 lub 5 GHz.

 

Nowa wersja posiada także opcję Fast Play, co skraca czas ładowania nawet o 80 procent oraz wsparcie gier multiplayer.

 

A co z Wi-fi by Google?

 

 

Źródło: Blog Google Operating System

 

To produkt, który ma zastąpić routery, których obecnie używamy w domach. Jak zapewniają eksperci jest to łatwiejsze połączenie bezprzewodowe, dostępne w każdym pomieszczeniu i urządzeniu w Twoim domu. Główny atut to jeszcze szybszy transfer gwarantujący większą płynność gier online i ściągania plików. System ma za zadanie wykrywać w jakim miejscu domu znajduje się użytkownik i przełączać go między rozstawionymi w różnych pomieszczeniach routerami.

 

Początek nowej ery Google?

 

Czy nowi bohaterowie, którzy śmiało wkroczyli na arenę podczas październikowej konferencji Google staną się poważnym konkurentem dla elektroniki Apple czy Samsunga? Przemawia za tym z pewnością połączenie smartfona Pixel, Dream View i pozostałych urządzeń z Google Assistance, dzięki czemu oferta marki stała się jeszcze bardziej konkurencyjna. Nie bez echa pozostanie także przemyślany design sprzętu, który może zachęcić do zakupu równie silnie jak zaawansowana technologia.

 

 

Który produkt spodobał się Wam najbardziej?

 

 

Źródła: Blog Google Operating System,Tech.WP.pl, Tabliczni.pl, Madeby.google.com

 

Autor
Urszula Niepewna
Ocena artykułu
4.33 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się