Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Nowa funkcjonalność na Mapach Google

Opublikowano: 05-09-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 1:10 min

Google znów zaskoczył nową funkcją w Mapach, która z pewnością zainteresuje przedsiębiorców chcących szybko i sprawnie przeglądać swoje lokalizacje.


Co nowego?


Z prawej strony, zaraz obok symbolu widoku listy (lub widoku siatki – zależnie od tego, jaki widok akurat mamy otwarty), pojawił się nowy znacznik: przypominający wyglądem rozłożoną mapę.

 

Źródło: JoyanneHawkins


Na co pozwala nowa funkcjonalność?


Po kliknięciu w symbol rozłożonej mapy zostajemy przeniesieni z poziomu głównego panelu zarządzania kontem do widoku map. Pozwala użytkownikom na zobaczenie wszystkich posiadanych lokalizacji na mapie z poziomu panelu Google Moja Firma. W ten sposób, właściciele danego wpisu od razu zobaczą, co będzie widoczne dla użytkowników w wyświetlanych, podstawowych informacjach dotyczących zapytania.


W dalszej nawigacji pomaga nam znany już, żółty ludzik, znajdujący się w prawym, dolnym rogu.

 

 

Źródło: sterlingsky.ca

 

Źródło: sterlingsky.ca

 

Co jeszcze?


Użytkownikom przypadł również do gustu fakt, iż rozpoczynając wpisywanie nazwy miasta w pasku wyszukiwania, mapa automatycznie przybliża się do tego miejsca.

 

Jak sprawdzić?

 

Aby móc przetestować nową funkcjonalność, należy oczywiście zalogować się na konto, z poziomu którego zarządzamy wizytówkami. Informacje dotyczące widoku map dostępne są już również w wersji polskiej, na stronie pomocy Google.

 

Źródła: sterlingsky.ca, Google

Autor
Aldona Talarczyk
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się