Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Jakaś dolegliwość? Zapytaj dra Google…

Opublikowano: 23-06-2016

 

Deep Fried Fruit

 

Wygląda na to, że w najbliższych dniach Google zmieni sposób prezentowania informacji dotyczących zagadnień związanych ze zdrowiem, w szczególności objawów różnych dolegliwości. Jest to częściowo związane z ilością tego typu wyszukiwań, oscylujących na poziomie ok. 1%, co w przeliczeniu daje… miliony.

 

iFunny

Jednak to nie ich ilość wymusiła na Google zmiany, ale fakt, iż wielu „pacjentów” dra Google już po kilkudziesięciu minutach wyszukiwania wiadomości na temat symptomów i po odwiedzeniu różnych stron, niepotrzebnie się stresuje i denerwuje, myśląc o najcięższych chorobach.


Wprowadzone zmiany mają odpowiednio ukierunkować użytkowników, nieco odsuwając wizję śmiertelnej choroby. Dodatkowo, dla zapytań takich, jak „ból głowy” lub „ból stawów”, wyświetlone zostaną takie informacje, jak sposoby leczenia domowego lub sugestia, czy w naszym przypadku jest konieczność odwiedzenia lekarza.

 

Google Inside Search

 

Jeśli zaś wpiszemy frazę, np. „jednostronny ból głowy”, pokazana zostanie lista powiązanych dolegliwości (ból głowy, migrena, przeziębienie, zapalenie zatok). Co ważne, w celu ulepszenia sposobu wyświetlania wyników dla zapytań o zdrowie, Google podjęło współpracę z ekspertami z dziedziny medycyny, którzy przyjrzeli się ostrożnie proponowanym podpowiedziom.

 

Wygląda więc na to, że być może już wkrótce zmniejszy się ilość użytkowników, którzy po sprawdzeniu swojego stanu zdrowia w Google panikowali na widok wyświetlających się podpowiedzi.

 

Źródło: Google Inside Search

Autor
Aldona Talarczyk
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się