Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Co robić, gdy brakuje Ci pomysłów na nowy tekst?

Opublikowano: 20-06-2016

Od kilku minut pochylasz się na czystą kartką papieru, a może wpatrujesz się w pusty szablon dokumentu tekstowego na ekranie monitora? Jeśli tak, to prawdopodobnie dopadła Cię blokada. Może to być Twój gorszy dzień, możesz nie mieć chęci do pisania, może być to spowodowane setką czynników niezależnych od Ciebie. W najgorszej sytuacji możesz poddać się i odpuścić tego dnia, ale ja radzę zawalczyć. Satysfakcja stworzenia czegoś kreatywnego z pewnością zmieni „zły” dzień w ten „dobry” albo chociaż "lepszy". Zawalcz z blokadą twórczą! Wypróbuj jeden ze sprawdzonych sposobów!

 

 

1.    Bądź trendy


To nie jest banał! Jeśli zależy Ci na jakości contentu i jego znaczącej wadze merytorycznej, to z pewnością warto rozważyć śledzenie trendów. Odbiorcy lubią nowości. Doceniają, gdy pozyskują nowe, ciekawe informacje, zwłaszcza jeśli mogą dzięki tej wiedzy osiągnąć korzyści – np. kupić w atrakcyjnej cenie sprzęt komputerowy, czy skorzystać z ulg podatkowych. To świetny sposób, aby stworzyć wartościowy content na strony z aktualnościami branżowymi.

 

Warto też sprawdzać trendy, za pomocą specjalnych narzędzi, jak: Buzzsumo.com, Google Trends lub Reddit. Czemu? To sprawdzona baza tematów, które aktualnie cieszą się popularnością. Nawet jeśli nie do końca są z Twojej branży, to możesz zyskać pewne rozeznanie co cieszy się największym zainteresowaniem. Czasem warto czerpać inspiracje nie tylko w zakresie tematyki, ale także samej formy treści.

 

 

Źródło: Web2Print

 

2.    Sprawdzaj otoczenie


Trzeba być czujnym! Jak się zwykło mawiać: Konkurencja nie śpi. Dlatego warto sprawdzać co też robi, gdy nie zasypia. Inspiracji można bowiem szukać na stronach firmowych, portalach społecznościowych konkurencji. Warto śledzić nie tylko  jej poczynania w Sieci, ale również działania autorytetów branżowych. Przeglądając takie portale masz możliwość trafienia na inspirujący temat, nagłówek, czy infografikę. To dobry sposób, aby przedstawić inne spojrzenie na ciekawy temat.

 

Źródło: Memy.pl

 

3.    Wyciągaj wnioski z ruchu na stronie

Właściciele stron internetowych mają dostęp do statystyk. Warto z tego mądrze skorzystać. Sprawdź jakie tematy, czy grafiki cieszyły  się największą popularnością i zastanów się, jaki temat można wokół tego zbudować. Można też bezpośrednio korzystać z niemal gotowych już pomysłów na Twojej stronie! Sprawdź jakie pytania bądź problemy są często poruszane w opiniach i komentarzach na witrynie. Możesz stworzyć na tej podstawie ciekawy artykuł!

 

 

Źródło: Horama

 

 

4.    Korzystaj z pewniaków

Istnieją rozwiązania, które zawsze się sprawdzają. Do pewniaków można zaliczyć między innymi:
 - przewodniki dla początkujących i instruktaże,
 - kontrowersyjne lub najważniejsze wypowiedzi ekspertów z własnym komentarzem,
 - porównania produktów, usług,
 - wyniki ankiet/badań z omówieniem,
 - historie czytelników, recenzje, referencje,
 - przewidywania trendów,
 - listy „TOP”.

Przedstawione wyżej pomysły to dobry sposób, aby odblokować się twórczo. Sięgaj jednak do nich nie tylko, gdy masz pustkę w głowie. Warto stosować te rozwiązania także w zwyczajnej, codziennej praktyce.  Pozwalają bowiem przygotowywać treści ciekawsze, które mają większe szanse na duży odbiór.

Źródła: Mam StartUp, doświadczenie własne

Autor
Magdalena Drajkowska
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się