Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Transport publiczny w Mapach Google w kolejnym polskim mieście

Opublikowano: 01-06-2016
Czas potrzebny do przeczytania: 1:40 min

Wrocław dołączył do kilku polskich miast, w których działa już funkcja Transportu publicznego Google. Dzięki tej opcji osoby korzystające z transportu miejskiego w danej miejscowości mogą szybko znaleźć najlepszy tramwaj czy autobus, który dowiezie ich prosto w wybrane miejsce. Usługa ta dostępna jest w Google Maps obok wyznaczania trasy samochodowej, rowerowej czy też ścieżek dla pieszych.

 

Jak to działa?

 

Wystarczy, że zajrzycie na Mapy Google lub też uruchomicie odpowiednią aplikację na smartfonie lub tablecie z systemem Android czy iOS. Podczas wyznaczania wybranej trasy od punktu A do punktu B, wybieramy opcję Transport publiczny. W ten sposób Google, podczas wyznaczania trasy, weźmie pod uwagę najbliższe dostępne połączenia MPK. Dodatkowo, na mapie pokaże się również szacowany czas przejazdu oraz oznaczenia dróg.

 

Źródło: Mapy Google

 

Opcja Transportu publicznego przy wyznaczaniu trasy w Mapie Google dostępna jest w ponad 18 tys. miast na całym świecie. W naszym kraju, prócz Warszawy i od dzisiaj Wrocławia, można z niej korzystać także w Łodzi, Olsztynie, Zielonej Górze czy Szczecinie.

 

Czy warto?

 

Mapy Google to pewne i aktualne źródło informacji, które może pomóc nam w znalezieniu danego miejsca w mieście i dotarciu do niego w możliwie szybki i wygodny sposób. O funkcjonalności tej usługi świadczy choćby fakt, że korzystają z niej już miliony osób na całym świecie. Teraz również mieszkańcy Wrocławia mogą się przekonać, w jaki sposób funkcja Transportu publicznego może ułatwić poruszanie się po mieście. Miejmy nadzieję, że niedługo opcja ta zostanie wprowadzona również w wielu innych polskich miastach.

 

A o tym, jak Mapy Google mogą pomóc nam w codziennym funkcjonowaniu już kilka lat temu przekonali się nawet mieszkańcy dalekiej Tajlandii:

 

 

Źródła: Blog Google, Blog Google, Komputerświat, GoCloud.pl

Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się