Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

DIY Wirtualna rzeczywistość

Opublikowano: 06-04-2016

Wydawałoby się, że za wejście w wirtualną rzeczywistość trzeba słono zapłacić. Jeśli na rynku pojawia się nowy model okularów VR (ang. virtual reality), zaraz okazuje się, że wciąż pozostaje on w zasięgu naszych marzeń. Cena opiewająca na kilkaset dolarów skutecznie odstrasza. Także wizyta w salonie wirtualnej rzeczywistości wciąż w dużej mierze pozostaje jedynie ciekawostką, a nie regularną rozrywką, która na stałe wpisze się w nasze kalendarze tak jak np. kino.


Dla fanów technologii VR i DIY (ang. do it yourself – zrób to sam) Google przygotował nie lada gratkę. Z pomocą gogli Google Cardboard do samodzielnego wykonania, smartfona z systemem Android lub iOS oraz specjalnych aplikacji z Google Play wirtualna rzeczywistość staje się dostępna na wyciągnięcie ręki.

 

Oczywiście osoby, które uważają, że nie mają zdolności manualnych, mogą zdecydować się na zakup gotowych gogli z certyfikatem Works with Google Cardboard. Nakładka z kieszonką na smartfona dostępna jest już za niecałe 15$.

Źródło: Get Cardboard


Lista zakupów


Samodzielnie wykonanie gogli Cardboard może sprawić nam wiele radości i satysfakcji, dlatego warto pokusić się o skompletowanie kilku niezbędnych przedmiotów i zapoznanie się z instrukcją Google. Niestety instrukcja dostępna jest jedynie w języku angielskim.


Do wykonania gogli Cardborad potrzebne są:


1.    arkusz tektury falistej (fala E)
2.    gumka recepturka (min. długość: 8cm)
3.    pierścieniowy magnes neodymowy (średnica ok. 19mm; grubość ok. 3mm)
4.    pełny magnes ceramiczny (średnica ok. 19mm; grubość ok. 3mm)
5.    2 soczewki (długość ogniskowa 45mm)
6.    2 kawałki rzepu samoprzylepnego (ok. 20mm x 30mm)


Oczywiście, jak to w przypadku DIY, podczas pracy nie musimy trzymać się sztywno reguł. Możemy puścić wodze fantazji i ozdobić nasze gogle rysunkiem, czy też dorobić im okulary wykorzystując do tego papier samoprzylepny. Ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia i fundusze, które chcemy przeznaczyć na ten cel.

 

Źródło: Get Cardboard

 

Mam gogle. Co dalej?


Po ściągnięciu odpowiednich aplikacji, Cardboard pozwala oglądać zdjęcia i filmy sferyczne, grać w gry VR, poznawać nowe miejsca z Google Expeditions, a od teraz także ćwiczyć swoje umiejętności oratorskie (aplikacja Public Speaking for Cardboard)!

Jeśli chcemy zasmakować wirtualnej rzeczywistości, poczuć się, jakbyśmy byli na końcu świata lub na scenie podczas koncertu ulubionej gwiazdy bez wychodzenia z domu i wydawania krocia na profesjonalny sprzęt, koniecznie musimy odwiedzić stronę google.com/intl/pl_ALL/get/cardboard

 

Źródło: youtube.com

 

Źródła: Google Deutschland; Get Cardboard

Autor
Marta Młynarczyk
Ocena artykułu
4.00 - (3 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się