Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Życie w internecie po pięćdziesiątce

Opublikowano: 20-11-2015

Coraz więcej internautów 50+

 

Czasy niewiedzy naszych mam, ojców, babć i dziadków przeminęły. Coraz więcej osób, które ukończyły 55 rok życia, wpada w sidła internetu, zapewniając sobie rozrywkę i ułatwiając codzienne życie. To, co byłoby nie do pomyślenia jeszcze przed piętnastoma laty, dzisiaj jest rzeczywiste – starsze osoby idą z duchem czasu i coraz częściej mówią o internecie jako oknie na świat. Według badań przeprowadzonych przez portal home.pl, 14 procent osób spośród 25 milionów Polaków surfujących po sieci ukończyła 55 rok życia! Na wzrost popularności tego medium duży wpływ mają nie tylko dzieci i wnuki, ale też lokalni animatorzy i organizacje, mające na celu wprowadzenie osób starszych w ten wielki i pozornie skomplikowany świat. Poszerzaniu wiedzy sprzyja też rozwój mobilnych technologii – wszak dzięki nim bez wstawania z fotela można przeglądać strony WWW.

 

Piękne życie po pięćdziesiątce... w internecie

 

Coraz większa popularność internetu wśród osób starszych nie jest przypadkowa. Dojrzali ludzie przełamują bariery, które do tej pory powstrzymywały ich przed wkroczeniem w wirtualną rzeczywistość, by korzystać z oferowanych przez nią możliwości.

 

Internet dla starszych osób to przede wszystkim szansa na wyjście do ludzi, kiedy sprawność fizyczna nie jest już taka jak dawniej – dzięki Facebookowi możliwy jest powrót do młodzieńczych lat, odbudowanie dawno zerwanych znajomości albo chociażby... zaspokojenie ciekawości. Możliwość obejrzenia albumów ze zdjęciami, szybki kontakt z najbliższymi i możliwość poznawania nowych osób o podobnych pasjach wiele znaczy dla osób po pięćdziesiątce.

 

Druga korzyść to dostęp do wiedzy i bogactw kultury, do których nie ma dostępu za pośrednictwem prasy czy telewizji. Starsze osoby uczą się w błyskawicznym tempie selekcjonować interesujące ich materiały, dają sobie szansę uczestnictwa w życiu kulturalnym, mogą rozwijać swoje zainteresowania, a nawet rozwijać biznes, porzucając bardzo często ciężką, wykonywaną dotychczas pracę. Porady dotyczące zdrowia, informacje o produktach, nowinki ze świata show-biznesu, wiadomości ze świata – wszystko to motywuje starszych internautów do zdobywania nowych umiejętności, ułatwiających życie w wirtualnym świecie.

 

 

Źródło: cambridgeswfl.com/

 

Internet:

- poprawia samopoczucie,

- pozwala być na bieżąco,

- poprawia komfort życia codziennego,

- ułatwia pracę,

- pozwala utrzymać dobre relacje z rodziną.

 

Zapraszamy do wirtualnego świata

 

Internet przyszłości to internet przyjazny osobom starszym i z dużą liczbą użytkowników po pięćdziesiątce. Z takiego założenia wychodzą organizatorzy kampanii społecznych i animatorzy, jak Latarnicy Polski Cyfrowej, którzy za cel obrali sobie szerzenie wiedzy wśród osób starszych oraz nauczanie korzystania z wirtualnej skarbnicy.

 

Źródła:

Interaktywnie.com

Polskatimes.pl

Raport koalicji Dojrzałość w sieci - "Internet wzbogacił moje życie"

Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Komentarze
#1Jerzy Wilman2018-03-12 16:12:35
Dość późno przeczytałem ten artykuł. Cóż - mam już równą 60-tkę. W necie siedzę od 1995 roku i nie tylko spokojnie obsługuję komputer, ale też radzę sobie z wieloma innymi sprawami. Jako 54-latek kończyłem studia w zakresie dziennikarstwa on-line i e-PR. Kilka własnych stron, z czego ostatnia, stworzona na szablonie WordPressa i spersonalizowana przeze mnie autorsko i - jak na 60-latka uważam bardzo dobrze. Sporo piszę, publikuję, bawię się życiem. A że wiek i czas gonią, to się nie daję :-)
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się