Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Nowe Kolekcje Specjalne Street View w Mapach Google

Opublikowano: 16-11-2015

Funkcja Street View pozwala na obejrzenie miast na niemal całym świecie w widoku panoramicznym z poziomu ulicy. Możliwość odbycia wirtualnego spaceru ulicami dowolnej miejscowości i oglądanie jej z perspektywy przechodnia doskonale sprawdza się podczas planowania wyjazdu za granicę, ułatwia trafienie pod konkretny adres oraz poszukiwanie firm czy punktów usługowych. Co ciekawe, Google bynajmniej nie ogranicza się nazwą usługi i dostępne w Street View widoki nie obejmują wyłącznie ulic miast – możemy dojść znacznie dalej.

 

Źródło: Google Street View

 

Kenia, przechadzka wśród słoni
15 września 2015 do krajów prezentowanych w Street View dołączyła Kenia. Biorąc pod uwagę fakt, że każdego dnia kamery Google wykonują tysiące zdjęć nowych, niedostępnych jeszcze w tym widoku miast, miasteczek i wsi, nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego. Jednak tym razem, oprócz scenerii miejskich, w ramach Specjalnej Kolekcji pojawiła się również prezentacja Rezerwatu Narodowego Samburu oraz Parku Ochrony Dzikiej Przyrody Lewa, która umożliwia oglądanie z bardzo bliska dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. W ten sposób firma Google wspiera aktywność fundacji Save the Elephants, a także innych działających na tym terenie organizacji, których misją jest ochrona fauny afrykańskiej przed kłusownikami oraz opieka nad osieroconymi młodymi. Dzięki Street View możemy wybrać się na wyjątkowy, choć wirtualny, spacer wśród słoni, lwów, leopardów, nosorożców czy zebr.

Specjalne Kolekcje, czyli wyjątkowe miejsca na mapie świata
Korzystając z okazji, warto przypomnieć inne Specjalne Kolekcje Google Street View, które pozwalają poznać i zwiedzić niezwykłe, zachwycające, a zazwyczaj niedostępne lub odległe miejsca w różnych zakątkach Ziemi. W Polsce obejmują one między innymi wnętrza Zamków Na Wawelu, w Książu czy w Kórniku, a także podziemne korytarze Kopalni Soli w Wieliczce, której prezentacja stanowiła pierwszą podziemną kolekcję w Europie. W przygotowaniu tego rodzaju prezentacji Google współpracuje między innymi z UNESCO, ale także z indywidualnymi użytkownikami.

Panoramiczna sesja zdjęciowa na zamówienie
Google oferuje możliwość wykonania na życzenie użytkowników sesji zdjęciowej miejsc, które następnie zostaną dołączone do Kolekcji Specjalnych. Propozycja ta obejmuje wszelkiego rodzaju interesujące obiekty, takie jak cuda natury, zabytki, muzea, obiekty sportowe, a także parki narodowe, kampusy uniwersyteckie, lotniska czy stacje kolejowe. Osoba zarządzająca obiektem o znaczeniu turystycznym, historycznym czy kulturalnym może za pomocą specjalnego formularza zgłosić się do Google z prośbą o przybycie i wykonanie fotografii. Co ważne, taka prezentacja, przygotowana całkowicie bezpłatnie, może następnie zostać umieszczona także na stronie internetowej właściciela lub zarządcy obiektu, wspierając działania promujące jego ofertę. Jeśli natomiast Google nie będzie w stanie dotrzeć w proponowane miejsce, zachęca użytkowników do samodzielnego, panoramicznego sfotografowania obiektu i umieszczenia jego prezentacji na Mapach Google.

 

Źródła:

Blog Google Polska

Wikipedia

Special Collections - Google Support

Autor
Monika Olszańska
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się