61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Nowa funkcja Tłumacza Google

Opublikowano: 13-10-2015

Sezon wakacyjnych wyjazdów już co prawda za nami, ale nowa funkcja Tłumacza Google może się okazać przydatna przez cały rok. Dzięki niej z łatwością przetłumaczymy dowolne napisy anglojęzyczne na język polski – niezależnie od tego czy są to znaki uliczne, tablice informacyjne, czy menu w restauracji. Obsługa nowej funkcji jest banalnie prosta. Wystarczy posiadać urządzenie z iOSem bądź Androidem, wybrać tryb aparatu i nakierować go w odpowiednie miejsce. Wtedy na wyświetlaczu naszego telefonu lub ipada pojawi się napis w naszym ojczystym języku.

 

Źródło: Google

 

W tej chwili tłumacz obsługuje w tym trybie 26 języków, w tym polski, angielski, francuski, niemiecki, włoski, rosyjski, hiszpański. Oczywiście chodzi przede wszystkim o tłumaczenia z angielskiego i na angielski, ale zapewne z czasem również i ta możliwość zostanie rozbudowana o inne konfiguracje.

 

W przypadku konieczności przetłumaczenia innego języka na polski bądź angielski – też Google Translator przyjdzie nam z pomocą. Wystarczy zrobić zdjęcie, skopiować treść, a po chwili uzyskamy pożądane tłumaczenie. Ogromną zaletą narzędzia jest fakt, że pracuje ono w trybie offline, więc będąc za granicą nie narażamy się na dodatkowe koszta korzystania z Internetu.

 

W nowej wersji Tłumacza usprawniony został także tryb Konwersacji. Jeśli chcemy porozmawiać z osobą z innego kraju wybieramy w aplikacji odpowiednie pary języków – np. polski i francuski, klikamy ikonę mikrofonu i … międzynarodową rozmowę można zaczynać.

 

 

 

Źródło: Google

Autor
Anna Bumbar
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się