Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Nawet pół minuty na cofnięcie maila!

Opublikowano: 04-07-2015

Dzięki Hollywood wiemy, że odzyskanie klasycznego, wysłanego w złości listu do ukochanej lub nielubianego przełożonego jest możliwe. Nie jest to proste i wymaga często nie lada sprawności fizycznej oraz odrobiny kreatywności, jednak wciąż jest wykonalne. W przypadku poczty elektronicznej kliknięcie „Wyślij” jest dla zwykłego użytkownika nieodwracalne. W filmie pewnie i to nie sprawiłoby większego problemu głównemu bohaterowi znającemu kilka hakerskich sztuczek, jednak co mamy zrobić w realnym świecie?


Korzystając z Gmaila możemy dać sobie nawet 30 sekund na cofnięcie wysłanego przed chwilą maila! Wystarczy kilka kliknięć by zapewnić sobie spokój ducha w wielu różnych sytuacjach. Dzięki funkcji „Cofnij wysyłanie” (ang. „Undo send”) już nigdy nie wyślemy wiadomości bez załącznika, a także damy sobie kilka chwil na przemyślenie podjętej przed chwilą decyzji. Brzmi nieźle, prawa? Jak więc włączyć tę jakże praktyczną funkcję?


Krok 1
Po zalogowaniu się na Gmaila klikamy znajdujące się w prawym, górnym rogu „koło zębate”.

 

Źródło: gmail.com

 

Krok 2
Po rozwinięciu listy wybieramy „Ustawienia”.

 

Źródło: gmail.com

 

Krok 3
W „Ustawieniach” pozostajemy w zakładce „Ogólne”

 

Źródło: gmail.com

 

i zjeżdżamy w dół, aż do…


Krok 4
…znalezienia funkcji „Cofnij wysyłanie”.

 

Źródło: gmail.com

 

Zaznaczamy „Włącz funkcję Cofnij wysyłanie” i wybieramy przez jaki czas ma być ona aktywna. Do wyboru mamy 5, 10, 20, a nawet 30 sekund. Na koniec nie zapomnijmy o zapisaniu zmian.Jak działa funkcja „Cofnij wysyłanie”?
Po kliknięciu „Wyślij” na górze pojawia się okienko informujące nas, że wiadomość została wysłana. Po uruchomieniu funkcji „Cofnij wysyłanie” obok niej pojawiać się będzie opcja „Cofnij”. Wystarczy więc kliknąć „Cofnij” i niechciana wiadomość nigdy nie trafi do podanego w mailu adresata.

 

Źródło: gmail.com

 

Pamiętajmy przy tym, że na wykonanie tej czynności mamy tylko tyle czasu, ile wybraliśmy przy włączaniu funkcji. Jeśli jednak zrobimy to w porę, po krótkiej chwili zostaniemy poinformowani o cofnięciu wysyłania.

 

Źródło: gmail.com

 

 

Źródło: gmail.com

 

Gdy nie klikniemy „Cofnij”, po upływie 5, 10, 20, czy 30 sekund (w zależności od ustawień) wiadomość zostanie wysłana i już po chwili pojawi się w skrzynce odbiorczej adresata.

 

Źródło:

https://blog.hubspot.com/

Autor
Marta Młynarczyk
Ocena artykułu
5.00 - (3 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się