Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Żegnamy Narzędzia dla Webmasterów, witamy Google Search Console

Opublikowano: 20-05-2015

20 maja na oficjalnym blogu dla webmasterów pojawiła się zapowiedź zmiany nazwy jednego z najważniejszych serwisów, z których korzystali właściciele stron internetowych. Narzędzia dla Webmasterów (czyli słynne GWT) zmieniają swoją nazwę na Google Search Console.

 

 

Zmiana ta ma lepiej odzwierciedlać charakter tej usługi, z której korzystają już nie tylko webmasterzy, ale także specjaliści ds. marketingu, właściciele małych firm, programiści, deweloperzy i wiele innych osób, zainteresowanych swoją stroną i jej obecnością w sieci i wynikach wyszukiwania.

 

Z nutką żalu żegnamy nazwę i szalenie popularny skrót „GWT”. W końcu Narzędzia Google dla Webmasterów są z nami już od niemal 10 lat, bo od 2006 roku, w którym pojawiło się Google Webmaster Central – protoplasta tej usługi.

 

Co prawda już w 2001 roku powstał pierwszy portal internetowy, zawierający porady dla webmasterów, ale dopiero 5 lat później Google udostępniło pierwsze narzędzia (m.in. możliwość przesyłania plików sitemap), pozwalające analizować statystyki, diagnozować kondycję strony oraz zarządzać indeksowaniem witryny przez roboty wyszukiwarki.

 

Co to oznacza dla użytkowników?

 

Przede wszystkim konieczność przystosowania się do nowej nazwy i nowego skrótu. Jednak za zmianą marki mogą stać również głębsze zmiany, ukierunkowane na uproszczenie narzędzi i zwiększenie ich przystępności dla przeciętnego użytkownika. Na tę chwilę są to jednak tylko spekulacje. 

 

Fakt jest jeden: zmieniamy „GWT” na „GSC” – wg badań terenowych w Dziale Pozycjonowania utrudni to ... wymowę skrótu ;-)

 

Źródła: Google Webmaster Central Blog, The SEM Post, Google Search Console

 

Autor
Krzysztof Mierzyński
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się