Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Spotkanie z historią muzyki w Google

Opublikowano: 04-05-2015

14 kwietnia na profilu Google UK w serwisie YouTube pojawiło się zaproszenie do Abbey Road Studios – jednego z najznamienitszych studio nagraniowych, w którym powstały albumy takich sław jak The Beatles, Pink Floyd, U2, czy też płyta polskiej wokalistki – Anny Marii Jopek.

 

Źródło: YouTube

 

Abbey Road Studios to pokój montażu oraz w sumie trzy, doskonale wyposażone pomieszczenia realizacyjne, w których nagrywać może jednocześnie ponad 250 artystów. W związku z tym, że założone zostało już w 1931 roku wiąże się z nim wiele zdarzeń, które na trwałe wpisały się w historię światowej muzyki. Zarówno samo studio, jak i zapis wielu z tych przełomowych wydarzeń możemy poznać dzięki technologii zastosowanej wcześniej w Street View.

 

Źródło: Inside Abbey Road


Podczas zwiedzania towarzyszą nam dźwięki, które świat usłyszał właśnie dzięki Abbey Road, a każde z pomieszczeń kryje w sobie liczne zdjęcia, opisy, noty biograficzne, a nawet filmy nagrane podczas pracy nad poszczególnymi kawałkami. W trakcie wycieczki możemy także spróbować swoich sił np. jako reżyser dźwięku. To, jak i wiele innych atrakcji czeka na nas w tym niesamowitym, interaktywnym muzeum legendarnego studio nagraniowego stworzonym w ramach projektu Inside Abbey Road.

 

Źródło: Inside Abbey Road

 

Nie chcąc zdradzić wszystkich szczegółów zapraszamy wraz z Google na wycieczkę po londyńskim studio!

https://insideabbeyroad.withgoogle.com/en

 

 

Źródła:

Kanał Youtube Google UK

Strona Google+ Google Deutschland

pl.wikipedia.org

Autor
Marta Młynarczyk
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się