Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Google Science Fair 2015

Opublikowano: 24-03-2015

O szczegółach poprzedniej edycji Google Science Fair informowaliśmy Was w artykule „Optymalizacja świata z Google”. W zeszłorocznej edycji młodzi zaskoczyli nas niekonwencjonalnymi projektami oraz oryginalnymi wynalazkami, które pozytywnie wpływają na losy świata. Wśród nagrodzonych wynalazców znalazły się osoby, które opracowały technologię budzenia węchem, stworzyły czujniki przeznaczone dla osób starszych czy znalazły sposób na zmniejszenie zanieczyszczeń środowiska, a nawet na zwalczenie głodu na świecie.

 

Ostatni projekt został udokumentowany i udostępniony w serwisie YouTube:

 

(źródło: YouTube)

 

Jakie wynalazki będziemy mogli podziwiać w tym roku? Przekonamy się o tym już niebawem i z pewnością będziemy równie zaskoczeni pomysłami młodych tak, jak byliśmy zdumieni ich projektami w zeszłym roku. Mimo, że często zastanawiamy się "ciekawe co jeszcze można wymyślić?" to, jak widać, innowacyjnych pomysłów nigdy nie brakuje.

 

Nagrodą w tegorocznym Google Science Fair jest między innymi stypendium naukowe o wartości

100 000 dolarów amerykańskich!


Zapraszamy do obejrzenia filmu wprowadzającego do świata młodych naukowców – już dzisiaj możesz do nich dołączyć również Ty!

 

(źródło: YouTube)

 

Współczesne możliwości technologiczne, dostęp do informacji, dążenie do rozwijania własnych umiejętności – wydaje się, że obecnie wszystko jest łatwiejsze. Dlatego warto wykorzystać każdą możliwość, aby genialne pomysły nie tylko znajdowały się w naszych głowach, ale miały także zastosowanie w codziennym życiu.

 

 

(źródło: YouTube)

 

 

Źródła: Blog Google Polska, Google Science Fair, YouTube

Autor
Miron Kłosiński
Ocena artykułu
5.00 - (2 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się