Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Święta a reklama

Opublikowano: 12-12-2014

Siła przebicia


Czy wiedzieliście, że wizerunek miłego i siwego starszego pana w czerwonym stroju wykreowała Coca-Cola Company? W XIX wieku wyobrażano sobie Świętego Mikołaja jako mieszkańca jaskini, ubranego w brązowy kostium. Miał być to to elf, który znajdował się w małych saniach zaprzężonych miniaturowymi reniferami. Następnym, który „zaprojektował” Świętego Mikołaja, był Thomas Nast – zobrazował go jako wesołego, starszego pana. Natomiast ilustrator –  Huddon Sundblom, stworzył dla marki Coca-Cola postać Świętego Mikołaja w formie, którą obecnie znamy. To najlepszy dowód na to, jak ważny w budowaniu i kreowaniu marki oraz w reklamie liczy się dobry pomysł.

Zachęcamy do obejrzenia tegorocznej, świątecznej reklamy Coca-Cola, w której znajduje się nasz słynny Święty Mikołaj: „Podaruj Radość w te ŚwiętaTrasa Świętego Mikołaja


Kilka dni temu w Mapach Google pojawił się ON... Poczciwy, starszy mężczyzna w czerwonym stroju. Wita nas z uśmiechem i prawdopodobnie całkiem nieświadomie zaprasza na stronę Santa Tracker. Przeglądając ją, możemy dowiedzieć się, że Google w Wigilię udostępni podgląd panelu Świętego Mikołaja, sterującego saniami podczas swojej podróży dookoła świata.

 

 

 

(źrodło: Google Maps)

 

Na stronie możemy przeczytać: „Otrzymaliśmy ten podgląd od jednego z elfów-programistów, którzy pomagają Mikołajowi w przygotowaniach do tego wielkiego dnia. Panel Świętego Mikołaja działa w oparciu o najnowszą innowacyjną technologię Map Google i budowę sań najnowszej generacji. Dzięki temu możesz śledzić podróż Mikołaja po świecie i bliżej poznać miejsca, które odwiedza.

 

 

(źródło: Google)


Podczas przygotowań Świętego Mikołaja do tej wspaniałej podróży nie każdy chce siedzieć bezczynnie i po prostu czekać. Już dzisiaj może zatem zagrać w interesujące gry, poznać sympatyczne Elfy i pomagać im w produkcji, pakowaniu i wysyłaniu prezentów.

 

 

 

 

(źródło: Google)

 

 

Sunrise'owe Elfy


Nie tylko Coca-Cola czy Google już rozpoczęły współpracę ze Świętym Mikołajem. Również ekipa Sunrise System wzięła sprawy w swoje...nogi – jako niezwykle pracowite Elfy, członkowie firmowego zespołu przechodzili, przebiegali, a nawet przetańczyli ponad 5 tysięcy kilometrów.

 

Wyniki szczytnej rywalizacji znajdziecie na Sunrise Dzieciom - sensacyjne wynki rywalizacji.

 

 

źrodła: Google Maps, Santa Tracker, Coca Cola, You Tube, Endomondo

Autor
Jadwiga Dabińska
Ocena artykułu
5.00 - (8 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się