Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Wearable Devices

Opublikowano: 12-09-2014

W sieci pojawiła się m.in. informacja o ozdobach Cuff. Są to wisiorki, bransoletki oraz breloczki, w których zamontowano niewielki, bezprzewodowy moduł CuffLink pozwalający połączyć biżuterię ze smartfonem, choć na razie dotyczy to jedynie urządzeń z systemem iOS. Dzięki odpowiedniej aplikacji można stworzyć grupę osób, do której zostanie wysłane powiadomienie, jeśli użytkownikowi ozdoby coś grozi. Wykonanie odpowiedniego ruchu uruchomi działanie systemu Cuff Circle.

 

Dodatkowo możemy zapoznać się z działaniem pierścionków Ringly. One również połączone są z telefonem komórkowym i za pomocą wibracji powiadamiają noszące je osoby o przychodzących połączeniach. Natężenie wibracji można dostosować do indywidualnych preferencji. Dodatkowo można ustawić silniejsze sygnały w przypadku kontaktów, które ustawimy jako priorytetowe. Aplikacja pozwalająca korzystać z tego systemu współdziała zarówno z iOS, jak i z Androidami.

 

Źródło: YouTube

 

Możemy również zainwestować w koszulki OMsignal. Mają one moduły i czujniki, które pozwalają zebrać informacje o naszych parametrach życiowych. Dane te gromadzone są za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej poprzez Bluetooth. Tutaj również możemy otrzymywać powiadomienia na telefon, w przypadku niepokojących symptomów dotyczących nas samych, jak i naszych najbliższych, noszących T-shirt OMsignal. Odzież tego typu dostępna jest w różnych kolorach, jednak w podobnych krojach. Na rozszerzenie oferty inteligentnych ubrań będziemy więc musieli, niestety, poczekać.

 

Źródło: YouTube

 

Źródło: Brief.pl

Autor
Anna Augustyniak-Bączkowska
Ocena artykułu
4.11 - (9 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się