Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

e-Mól czytelniczy

Opublikowano: 18-08-2014

Okazuje się, że aplikacje przeznaczone dla czytelników zyskują ogromną popularność i stają się jedną z ciekawszych i skuteczniejszych form promowania i wspierania czytelnictwa. Jeden z największych serwisów zrzeszających fanów czytelnictwa udostępnił ostatnio mobilną aplikację, umożliwiającą korzystanie z takich funkcji jak tworzenie wirtualnej biblioteczki, spotkania online z autorami, ocenianie książek i ich wyszukiwanie, zarówno poprzez wpisanie tytułów, jak i poprzez zrobienie zdjęcia okładki. Możemy również porównywać ceny interesujących nas pozycji w różnych księgarniach i kupować je z poziomu aplikacji.

 

 

Bibliotekarze również sięgnęli po innowacyjne rozwiązania, które pomogą użytkownikom w sprawdzaniu zasobów biblioteki oraz w korzystaniu z nich. Aplikacja „Czytelnik” współpracuje z placówkami korzystającymi z systemu MAK+ i można z niej skorzystać dzięki urządzeniom przenośnym typu iPhone i iPad. „Czytelnik” pozwala na przeglądanie zasobów ponad 700 bibliotek, sprawdzanie kiedy wypożyczone książki będą ponownie dostępne, a także wyszukiwanie najbliższej lokalizacji, w której ciekawiący nas tytuł jest dostępny.

 

Dodatkowo czytelnicy mogą skorzystać z takich udogodnień jak czytnik e-booków Legimi czy Audioteka. Pierwsza aplikacja daje nam dostęp do tysięcy e-książek. Możemy korzystać z darmowych tytułów dostępnych w siedmiu językach lub kupować najnowsze pozycje. Dodatkowo możemy importować posiadane już książki w formacie ePUB dzięki usłudze Skydrive. Druga aplikacja pozwala na zakup i pobieranie audiobooków. Ciekawą opcją, którą z pewnością doceni wielu użytkowników, jest możliwość pobrania jednego rozdziału przed zakupem całej książki. Dzięki temu sprawdzimy, czy odpowiada nam styl autora oraz sposób narracji czytelnika.

 

Źródła: spidersweb.pl

Autor
Anna Augustyniak-Bączkowska
Ocena artykułu
3.40 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się