Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Made by girl

Opublikowano: 28-07-2014

Czy robienie czegoś jak dziewczyna jest obraźliwe? Liczne, globalne przedsiębiorstwa mówią: „NIE”, przy jednoczesnej zmianie zdania innych na ten temat.

 

Pierwszym przykładem, który pozwala kobietom poczuć się pewnie i dumnie z tego, jaką płeć reprezentują, jest reklama marki grupy kapitałowej Procter&Gamble Co.:

 

 

Always #LikeAGirl

 

 

Google Inc. z kolei w kampanii Made with Code zachęca kobiety do programowania (my też zachęcamy :-) )

 


Things you love are Made with Code

 

 

 

 

Na stronie Made with Code zawarte są aplikacje, wprowadzające do programowania, między innymi za pomocą projektowania bransoletki, kreowania gifów i avatarów, a także tworzenia beatów dla utworów muzycznych.
 
Na realizację kampanii firma Google chce przeznaczyć 50 milionów dolarów amerykańskich oraz podjąć współpracę z organizacjami, takimi jak Girl Scouts of the USA, czy Girls, Inc. To inicjatywa, która ma zainspirować dziewczyny do programowania i przełamać statystyki głoszące, że w tej chwili to (ilościowo) domena mężczyzn.
 
 

(źródło: Made with Code)


Stworzone strony, nagrane filmiki i liczne aplikacje pozwalają kobietom na zrzeszenie się i wzajemne poznanie dzięki wspólnym pasjom. Jak wynika z informacji zawartych na oficjalnej stronie internetowej Made with Code, mniej niż 1% dziewczyn jest na kierunkach informatycznych. Twórcy programu mają nadzieję, że jutro ta liczba może się zwiększyć...

Google zaznacza, że informatyka nie jest używana tylko w nowoczesnych technologiach, ale w codziennym życiu – medycynie, architekturze, czy muzyce. Niezależnie od tego, kim w przyszłości chce zostać mała dziewczynka, nauka programowania z pewnością pomoże jej w życiu.

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Kobiet był także celebrowany w międzynarodowym koncernie medialno-wydawniczym Bauer Media Group, do której w Polsce należy m. in. Sunrise System. W kampanii oddano głos m. in. przedstawicielkom Bauer Media w Australii, które zwracają uwagę na to, że wszystkie kobiety na świecie marzą o tym samym: stworzeniu lepszego życia dla swoich rodzin.

 

International Women's Day 2014

 

 

 

Przy okazji, w Sunrise System przedstawicielki płci pięknej obejmują niemal połowę stanowisk menedżerskich :) Szczegółowy opis wybranych ścieżek kariery znajdziecie tutaj.


W pracy najważniejsze jest zaangażowanie i wyniki – niezależnie od płci osoby, która zajmuje dane stanowisko. Potwierdzają to światowi giganci z różnych branż, mając nadzieję, ze dyskryminacja kobiet na tle zawodowym (i nie tylko) wreszcie zostanie zakończona.

Szczególnie zachęcamy wszystkie kobiety, interesujące się informatyką, do rozpoczęcia wspólnej przygody z Google, a także do aplikowania na wolne stanowiska w naszej firmie! Więcej

Źródła: Google Official Blog, Made with Code, Wirtualne Media, YouTube

 

Autor
Jadwiga Dabińska
Ocena artykułu
5.00 - (14 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się