Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Mundial z Google

Opublikowano: 24-06-2014
Czas potrzebny do przeczytania: 2:05 min

Szczegółowy terminarz Mundialu, wyniki meczów, witryny sportowe na pierwszej pozycji w wyszukiwaniu – to tylko nieliczne wyróżniki, charakteryzujące wyszukiwarkę Google podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014. Gigant z Mountain View codziennie zaskakuje użytkowników także tematycznymi i oryginalnymi doodlami.

Na rozpoczęcie Mistrzostw mogliśmy obejrzeć Google Doodle przedstawiający panoramę Rio de Janeiro.

źródło: Google

 
Dla lepszej wizualizacji zamieszczamy film, zawarty w kolekcji Google Doodle:

 

 

źrodło: YouTube

 

Dopingujące w rytmie słonecznej samby literki życzą powodzenia wszystkim drużynom, biorącym udział w rozgrywkach piłkarskich. Na stronie Google Trends zaprezentowane są nastroje reprezentacji poszczególnych państw. Z informacji zawartych na stronie możemy dowiedzieć się między innymi, że Kamerun ma złamane serce, Hiszpania jest obojętna, a Francja z Holandią nie do zatrzymania.

Znana i lubiana usługa Google Street View pozwala natomiast na obejrzenie stadionów, na których odbywają się mecze.

Wpisanie w wyszukiwarkę Google wyrażenia "mundial" pozwala zapoznać się z obecnym terminarzem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, wynikami odbytych spotkań, charakterystyką grup piłkarskich oraz klasyfikacją fazy pucharowej.

Po dodaniu nazwy przykładowego kraju do wyżej wymienionego wyrażenia otrzymujemy najważniejsze informacje dotyczące reprezentacji (skład, rok założenia itd.), statystyki z przeprowadzonych rozgrywek oraz zapowiedzi przyszłych meczów z udziałem wskazanej grupy.

 

 źródło: Google

 

Zaskoczeniem dla wielu użytkowników może być to, że już po wpisaniu w wyszukiwarce nazwy stolicy Mundialu 2014 wyświetlą nam się te same informacje, co w przypadku frazy "mundial" :).


 

opracowanie własne

 

Jednak nie tylko Google towarzyszy fanom piłki nożnej w tym emocjonującym czasie. Wiele przedsiębiorstw wykorzystało mundialowy szał i stworzyło oryginalne oraz przeważnie zabawne reklamy, które okrążyły już cały Internet. Opis tego zjawiska zostały zawarty na blogu Sunrise System w interesującym artykule "Internet w rytmie samby" autorstwa Dawida Samulskiego, a na firmowym profilu na Facebooku każdy z Was również zapoznać się z ciekawymi postami, dotyczącymi "malowanych ulic Brazylii", czy "nowego eksperymentu - Kick with Chrome". A na zakończenie, powtórzenie pytania, zawartego na naszym profilu: Mistrzem Świata będzie?

 

 

Źródła: Google, Sunrise System Facebook, Google Blog Spot Polska, YouTube

Autor
Jadwiga Dabińska
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się