61 655 95 55
Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Co nowego w Google Plus?

Opublikowano: 23-05-2014

Niezliczona ilość zdjęć z wakacji, z którymi nie wiadomo, co zrobić – przygotowując się do sezonu letniego Google Plus stworzył nową funkcję pozwalającą na uporządkowanie i atrakcyjne przedstawienie innym użytkownikom naszych wakacyjnych wspomnień. To jednak nie jedyna zmiana wprowadzona przez serwis. Możemy już także korzystać z nowej wersji aplikacji mobilnej wraz ze wszystkimi jej dodatkami.

 

Zachowaj najpiękniejsze chwile

Historie Google Plus ułatwia życie zarówno tym, którzy kochają wspomnienia, jak i osobom interesującym się fotografią  i tworzącym sesje tematyczne. Funkcja pozwala na automatyczne tworzenie wirtualnych albumów z wykonanych wcześniej zdjęć i filmów. Treści wyświetlają się w sposób chronologiczny, pozwalając w ten sposób odtworzyć przebieg podróży i przywołać miłe wspomnienia. Każde zdjęcie można opatrzyć komentarzem a przy użyciu Map Google zaznaczyć, w którym miejscu zostało zrobione. Tak utworzony album może być udostępniamy znajomym i wyświetlany w trybie pełnoekranowym.

 

 

 

Źródło: Google +

 

W chwili obecnej usługa dostępna jest w sieci oraz na Androidzie, a niebawem będą mogli skorzystać z niej także użytkownicy systemu iOS. Google + zachęca także do zabawy w urozmaicanie zdjęć z wykorzystaniem Autoefektów, które od wtorku są dostępne także dla osób korzystających z iOSa i desktopów.

 

Szybciej i bardziej przejrzyście

Nowa wersja aplikacji mobilnej została oznaczona numerem 4.4. Pierwszym rzucającym się w oczy elementem, który został zmieniony, jest interfejs. Zmodyfikowano przede wszystkim kolorystykę – górna belka, do tej pory szara, zmieniła barwę na głęboką czerwień, nawiązującą do logo serwisu. W polu tym znajduje się wiele przydatnych funkcji – począwszy od możliwości przełączania się na różne konta i zarządzania stronami, aż do funkcjonalnego, poręcznego menu. Twórcy zrezygnowali natomiast z wysuwanego panelu, który wcześniej znajdował się po lewej stronie. Zastąpiła go umieszczona pod czerwoną belką druga, w kolorze białym. Teraz to właśnie ona umożliwia nam przełączanie strumieni o obserwację naszych społeczności.


Kolejna zmiana jest związana z opisywaną wyżej funkcją Historii. Obsługuje je moduł zdjęć, w którym z kolei, co ciekawe, zachowano boczny panel nawigacyjny. Korzystając z niego możemy m.in. odtwarzać zdjęcia w porządku chronologicznym.

 

Źródło: Antyweb

 

Całość działa szybko, a proces przewijania modułów i uruchamiania aplikacji przeprowadzony jest wyjątkowo sprawnie.


Czy zmiany wprowadzone przez Google Plus spotkają się z aprobatą użytkowników? O ile pomysł z porządkowaniem zdjęć i filmów wydaje się być trafiony, a utworzona historia prezentuje się naprawdę nieźle, tak dziwić może fakt wprowadzenia nie do końca potrzebnych zmian w wyglądzie aplikacji. Prawdopodobnie jednak wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.

 

Źródła: Google Blog Polska, Antyweb, Wirtualne Media

Autor
Małgorzata Kucharska
Ocena artykułu
5.00 - (4 głosy)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się