Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Digital Economy Lab – Laboratorium Gospodarki Cyfrowej

Opublikowano: 29-04-2014

Laboratorium Gospodarki Cyfrowej zostało powołane w styczniu 2014 roku, w celu prowadzenia badań nad przemianami z zakresu rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych i efektywnym wykorzystywaniem nowych technologii w gospodarce oraz społeczeństwach Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Inicjatywa trzech jednostek: Wydziału Nauk Ekonomicznych, Wydziału Matematyki, Informatyki oraz Mechaniki oraz Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego zaowocowała we współpracę firmy Google z Uniwersytetem Warszawskim. Dzięki wsparciu w wysokości 1 miliona dolarów amerykańskich, ten projekt może się w pełni rozwinąć. Praca nad wzmocnieniem wykorzystywania nowoczesnych technologii w gospodarce i społeczeństwie rozpocznie się od rozwinięcia dwóch zagadnień badawczych:

 

1. ''Smart economy and innovation'' - inteligentna gospodarka

 

oraz

2. ''Jobs and skills of the future'' - miejsca pracy i kompetencje przyszłości

Celem pierwszego programu jest wsparcie innowacyjności polskich przedsiębiorstw oraz podnoszenie zdolności adaptacyjnych w warunkach globalnej konkurencji.

Wdrożenie drugiego programu ma być inwestycją w rozwijanie umiejętności i rozwiązań edukacyjnych, które są potrzebne do wykonywania zawodów przyszłości. Jest on poświęcony przemianom, które zachodzą na rynku pracy pod wpływem wprowadzanych i rozwijających się technologii.

 

 

(źródło własne)

 

Google jako globalny lider technologiczny stawia na dostarczanie rozwiązań, ułatwiających użytkownikom dostęp do informacji, dlatego zainwestowało w połączenie wiedzy i biznesu – po to, aby uefektywnić działania w społeczeństwie i gospodarce. W tym celu dofinansowało projekt wydziałów UW – czyli jednostek, które zdobyły najlepszą, międzynarodową opinię. Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego jest uznane za czwartą w Europie, a trzynastą na świecie, najważniejszą jednostką badawczą. Czas na inwestycję w naukę i badania!

Źródła:Wp.pl, Blog Google Polska, Forsal, DELab

Autor
Jadwiga Dabińska
Ocena artykułu
5.00 - (5 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się