Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

3 proste rady jak lepiej korzystać z nowych Map Google

Opublikowano: 04-04-2014

Są z nami od lat, nieustannie się zmieniając - Mapy Google...

 

Dla wielu z nas stanowią prawdziwe okno na świat i pozwalają bez ruszania się sprzed komputera sprawdzić jak dojechać do wybranego sklepu, wyznaczyć trasę rowerową, czy też podglądnąć życie na drugim końcu świata.


Czy jednak wiemy jak się nimi posługiwać?


Poniżej prezentujemy 3 proste sztuczki, które mogą nam ułatwić życie w świecie Map Google.

 

Numer 1 – znajdź wszystkie firmy lokalne w okolicy


Chcesz zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca, firmy, restauracje w wybranej okolicy? Nic prostszego! Wystarczy przybliżyć wybrany obszar, np. piękny rynek krakowski, a następnie wpisać w okienko wyszukiwarki „*”.


 


Numer 2 – gdy StreetView już nam nie wystarcza


Chcesz czegoś więcej, niż może dać Ci wirtualny spacer po mieście? Kliknij w karuzelę zdjęć znajdującą się u dołu ekranu!

 

 

Numer 3 – wyznacz trasę szybko i bezproblemowo


Jeśli Twoja trasa ma przebiegać nie tylko z punktu A do punktu B, ale powinna zahaczyć też o punkty pośrednie, skorzystaj ze znaku „+” pod okienkiem wyszukiwania i wpisz wszystkie dodatkowe miejsca, które chcesz odwiedzić. Następnie ustal ich kolejność przez proste przeciąganie poszczególnych punktów.

 

 

 

Mimo wszystko zasugerowana trasa Ci się nie podoba? Przeciągnij ją na mapie, aż poprowadzi Cię dokładnie tak jak chcesz!

 

 

Te proste triki niemal codziennie ułatwiają nam życie. Naturalnie ciekawych funkcji Map Google jest znacznie więcej, przy czym nie wszystkie z nich dostępne są już teraz w Polsce. Zapraszamy do eksperymentowania!

 

Źródło: Business Insider

Autor
Krzysztof Mierzyński
Ocena artykułu
4.33 - (6 głosów)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się